Jeździsz po Gorzowie? Najpierw przeczytaj!

Czytaj dalej
Jarosław Miłkowski

Jeździsz po Gorzowie? Najpierw przeczytaj!

Jarosław Miłkowski

Od wtorku (1 sierpnia) koło katedry w Gorzowie można już jeździć jak przed pożarem. Za to na innych ulicach są zmiany. Ul. Młyńska jest teraz dwukierunkowa. Niebawem skończy się horror na ul. Kostrzyńskiej.

- No, nareszcie. Już nie mogłem się doczekać! – cieszył się wczoraj pan Łukasz z Manhattanu, gdy patrzył na skrzyżowanie koło katedry. Rano, po dokładnie miesiącu przerwy, wrócił ruch na ul. Sikorskiego – na odcinku od katedry w kierunku magistratu. Płotki, które ogradzały teren wokół kościoła, zostały przesunięte bliżej gmachu i jeszcze przed 9.30 Roman Franków i Grzegorz Osuch z firmy Elster energicznym ruchem odsunęli barierkę z zakazem wjazdu w tę część miasta. Koło katedry ruch jest więc taki, jak przed pożarem. Do kościoła wciąż jednak wchodzić nie można. Będzie zamknięty aż do przyszłego roku.

Od samego rana zmieniła się też organizacja ruchu kilkaset metrów od katedry. Trwa remont estakady kolejowej. Robotnicy zabierają się za prace przy kolejnych niszach. Trzeba więc było zamknąć kolejny odcinek dróg sąsiadujących z estakadą.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz z wydaniu PLUS.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.