Józefa Momot świętowała swoje 103. urodziny!

Czytaj dalej
Fot. arch. LUW w Gorzowie
Jakub Nowak

Józefa Momot świętowała swoje 103. urodziny!

Jakub Nowak

Trzeba bardzo ciężko pracować. Oto główny przepis pani Józefy Momot na długowieczność. Niedawno świętowała swoje 103. urodziny!

W ubiegłym tygodniu najstarsza mieszkanka gminy Nowe Miasteczko świętowała swoje 103. urodziny. Z tej okazji szanowną jubilatkę odwiedziły najwyższe władze w regionie, z wojewodą lubuskim na czele, który przekazał jej specjalny list gratulacyjny od premier Beaty Szydło.

O pani Józefie pisaliśmy już niegdyś na naszych łamach. Urodziła się 16 marca 1913 r. w Kołacinie, niewielkiej wsi nieopodal Książa Wlkp. Jej nazwisko rodowe to Grocholska. Kobieta miała cztery siostry i czterech braci. Podczas dwudziestolecia międzywojennego pracowała w poznańskim sierocińcu, w czasie II wojny światowej była wywieziona na roboty przymusowe do Niemiec. Wychowała trójkę dzieci, dziś oczywiście ma także wnuki oraz prawnuki.

Przepis na długowieczność jubilatki z Nowego Miasteczka jest bardzo prosty. Według niej wystarczy tak naprawdę... ciężko pracować! Pani Józefa zaczęła to robić bardzo wcześnie, pracowała od momentu, gdy tylko skończyła szkołę podstawową.
200 lat pani Józefo!

Józefa Momot (z domu Grocholska) urodziła się 16 marca 1913 r. w Kołacinie, niewielkiej wsi nieopodal Książa Wlkp. Na zdjęciu podczas wizyty wojewody
arch. LUW w Gorzowie Józefa Momot (z domu Grocholska) urodziła się 16 marca 1913 r. w Kołacinie, niewielkiej wsi nieopodal Książa Wlkp. Na zdjęciu podczas wizyty wojewody i władz gminy z okazji jej urodzin.
Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.