Jubilatki usłyszały wiele ciepłych słów i życzenia 200 lat!

Czytaj dalej
Fot. UM Witnica
Anna Rimke

Jubilatki usłyszały wiele ciepłych słów i życzenia 200 lat!

Anna Rimke

Zofia Erdmann, która we wtorek, 22 marca, skończyła 100 lat, uwielbia oglądać sport. Genowefa Sokołowska doczekała się 82 wnuków i prawnuków.

- Długo pracować - z uśmiechem mówi Zofia Erdmann z Gorzowa zapytana o przepis na długie życie. Sama przepracowała 54 lata. - Głównie z młodymi ludźmi i to pewnie też odmładza - uśmiecha się pani Zofia.

We wtorek, 22 marca u jubilatki pojawił się m.in. wojewoda lubuski Władysław Dajczak, a potem jej wychowankowie, dziś już bardzo dorośli ludzie. - Pani Zofia uczyła nas przedmiotów zawodowych i była też wychowawczynią w internacie. To ciepła i serdeczna osoba - wspomina Stanisław Kuryś, który maturę zdawał w 1968 r., w dzisiejszym ekonomiku.

Pani Zofia uczyła w tej szkole, w wydziale łączności, była też opiekunką praktyk na poczcie. Absolwenci wyrażają się o niej bardzo ciepło o niej. - Ale, jak trzeba było, to i pokrzyczałam. Ale przy takiej okazji nie powiem, który z nich był łobuzem - uśmiecha się pani Zofia.

Jubilatka zdradza, że nigdy nie paliła papierosów i nie piła alkoholu. Uwielbiała sport i śpiewanie. Wychowała dwoję dzieci, doczekała się dwoje wnucząt i dwoje prawnucząt. Do dziś lubi oglądać mecze piłki nożnej oraz ręcznej. - Kibicuję też żużlowcom - mówi 100 latka. - A jak trzeba, to ja podpowiadam, co i dlaczego dzieje się na torze - opowiada Stefan Szulc, również nauczyciel, były kolega z pracy Z. Erdmann i jednocześnie jej sąsiad.

Setne urodziny obchodziła z kolei w sobotę Genowefa Sokołowska z Witnicy. Pani Genowefa wychowała dziewięcioro dzieci. Doczekała się 24 wnuków, 44 prawnuków i 14 praprawnuków!

Anna Rimke

Dziennikarz "Gazety Lubuskiej" od 2005 roku, choć z dwiema przerwami. Prywatnie mieszkanka podgorzowskiej Kłodawy. W "GL" zajmuję się głównie sprawami powiatu strzelecko-drezdenckiego i to na nich teraz się skupiam. Administruję profilem Strzelce/Drezdenko naszemiasto, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i świetnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Prowadzę też portal strzelcekrajenskie.naszemiasto.pl. Bliskie są mi szczególnie tematy społeczne, ale nie tylko. Lubię być tam, gdzie coś się dzieje, bo lubię ludzi.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.