(ARO)

Judocy i zawodnicy ju-jitsu Jamniuka wrócili do Gorzowa z workiem medali

(ARO)

Dla szkoleniowców Grzegorza Biegańskiego oraz Marcina Białowąsa ostatni tydzień w wykonaniu ich podopiecznych był niezwykle udany.

Zawodnicy Jamniuka Gorzów jedenaście razy stawali na podium w XIII Międzynarodowym Turnieju Judo Juniorów Młodszych i Dzieci w Kaczorach. Pierwsze miejsce zajęli: Milena Biala w wadze do 32 kg, Adrian Kowaliński w kategorii do 37 kg, Oskar Paluch do 31 kg. Na drugich pozycjach uplasowali się: Paulina Biala (22 kg), Milena Maciejczuk (39 kg), Leon Pogoda (51 kg) i Patryk Sitarz (66 kg). Trzeci byli: Karolina Krajewska (27 kg), Karolina Miłosz (40 kg), Bartosz Żołądzie-jewski (66 kg) oraz Marcin Gór-niak (27 kg).

To nie jedyne w ostatnich dniach sukcesy podopiecznych trenera Grzegorza Biegańskie-go. Na mistrzostwach Polski juniorów młodszych w ju-jitsu w Mysłowicach nasi sięgnęli po pięć medali, choć ani jeden nie był z najcenniejszego kruszcu: dwa razy srebro zdobył Tomasz Ksokowski (34 i 38 kg), a raz Wanessa Kowalewska (48 kg), Klaudia Wenzel (48 kg) oraz K. Miłosz (36 kg). Pozostali zawodnicy Jamniuka zajęli dalsze lokaty.

Sam trener Biegański został uhonorowany przez prezesa Polskiego Związku Ju-Jitsu Tomasza Knapa srebrną honorową odznaką.