Juniorzy starsi Zastalu zagrają o mistrzostwo

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Andrzej Flügel

Juniorzy starsi Zastalu zagrają o mistrzostwo

Andrzej Flügel

Nasi mierzą w medale i mecze o niższe lokaty zupełnie ich nie interesują. Cel zielono¬górzan jest ambitny, a stawka przeciwników bardzo solidna.

Od dziś do niedzieli wrocławski Śląsk będzie gospodarzem finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorów starszych U-20. W walce o medale zobaczymy osiem drużyn grających w dwóch grupach eliminacyjnych. W doborowej stawce najlepszych zespołów młodzieżowych jest SKM Intermarche Zastalu Zielona Góra. Nasi zmierzą się w grupie B z: WKK Wrocław, Biofarmem Basket Poznań i Novum Astorią Bydgoszcz. Skład grupy A: Asseco Gdynia, Trefl Sopot, MKS Dąbrowa Górnicza oraz gospodarze Śląsk.

O krótką ocenę szans SKM Intermarche Zastalu poprosiliśmy drugiego trenera Bogusława Onufrowicza: - Grupa, w której występują zielonogórzanie jest wyrównana i nie ma w niej słabych rywali. Postaramy wyjść z grupy, choć nie będzie łatwo awansować do czwórki zespołów, które walczyć będą o medale. Nie interesuje nas piąte czy siódme miejsce. W pełni sił są już Marcel Ponitka i Kamil Zywert. Po ich kontuzjach nie ma śladu i liczymy na ich dobrą postawę, co na pewno będzie miało wpływ pozostałych graczy.

Terminarz zielonogórzan: dziś – 14.15 z WKK-em; czwartek – 12.00 z Biofarmen Basketem; piątek – 12.00 z Novum Astorią . W sobotę rozegrane zostaną mecze półfinałowe oraz mecze o V i VII miejsce, a w niedzielę mecz o brąz i finał.

Andrzej Flügel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.