Już nie będzie błota!

Czytaj dalej
Fot. UM Wschowa
Filip Pobihuszka

Już nie będzie błota!

Filip Pobihuszka

Ponad 230 tys. zł dofinansowania pozwoli na wyremontowanie gruntowej drogi w Przyczynie Dolnej. Ma być gotowa w październiku.

Ratusz cieszy się z ostatniego rozdania unijnych pieniędzy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gmina dostanie ponad 230 tys. zł na remont drogi w Przyczynie Dolnej, która łączy się z drogą wojewódzką nr 305. Na 120 wniosków, którym przyznano wsparcie, wschowski zajął 33 miejsce. Dofinansowanie pokryje ponad 60 proc. całości inwestycji.

- O tę drogę mieszkańcy wnioskują od lat. W okresie deszczowym jest tam jedno wielkie błoto. Byliśmy tak zdeterminowani, że jej budowę zgłosiliśmy do pierwszego budżetu obywatelskiego, ale minimalnie przegraliśmy - mówi Jadwiga Jaromin, sołtys Przyczyny Dolnej. - Otrzymaliśmy obietnicę, że znajdzie się ona w planach inwestycyjnych jako jedno z pierwszych działań. Nie do końca dowierzaliśmy, ale wszystko okazało się prawdą. Dla mieszkańców to będzie wielka ulga - dodaje.

- Szykowaliśmy się do tego działania i zabezpieczyliśmy środki w budżecie. Chcemy wykonać wszystko sprawnie i jeśli wszystkie procedury przetargowe przebiegną należycie, oddać drogę mieszkańcom z końcem października - wyjaśnia wiceburmistrz Miłosz Czopek. - Przy tak zadłużonej gminie inwestycje bez środków zewnętrznych są praktycznie niemożliwe, z kolei poziom zadłużenia utrudnia ich pozyskiwanie w takim stopniu jak byśmy chcieli. Ale jakoś dajemy radę i zaczynamy być pomału optymistami - kwituje.

J. Jaromin i M. Czopek na drodze, która zostanie wyremontowana.
UM Wschowa J. Jaromin i M. Czopek na drodze, która zostanie wyremontowana.

Obecnie we Wschowie trwa ostatni etap budowy drogi z kanalizacją przy ul. Działkowej, niedługo ruszą prace na ul. Mickiewicza, Wałowej i Kurpińskiego.
Podobnie jak mieszkańcy Przyczyny Dolnej, wyczekiwanego od lat remontu drogi doczekają się też mieszkańcy Nowych Ogrodów.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.