Już nie będzie błota!

Czytaj dalej
Fot. UM Wschowa
Filip Pobihuszka

Już nie będzie błota!

Filip Pobihuszka

Ponad 230 tys. zł dofinansowania pozwoli na wyremontowanie gruntowej drogi w Przyczynie Dolnej. Ma być gotowa w październiku.

Ratusz cieszy się z ostatniego rozdania unijnych pieniędzy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gmina dostanie ponad 230 tys. zł na remont drogi w Przyczynie Dolnej, która łączy się z drogą wojewódzką nr 305. Na 120 wniosków, którym przyznano wsparcie, wschowski zajął 33 miejsce. Dofinansowanie pokryje ponad 60 proc. całości inwestycji.

- O tę drogę mieszkańcy wnioskują od lat. W okresie deszczowym jest tam jedno wielkie błoto. Byliśmy tak zdeterminowani, że jej budowę zgłosiliśmy do pierwszego budżetu obywatelskiego, ale minimalnie przegraliśmy - mówi Jadwiga Jaromin, sołtys Przyczyny Dolnej. - Otrzymaliśmy obietnicę, że znajdzie się ona w planach inwestycyjnych jako jedno z pierwszych działań. Nie do końca dowierzaliśmy, ale wszystko okazało się prawdą. Dla mieszkańców to będzie wielka ulga - dodaje.

- Szykowaliśmy się do tego działania i zabezpieczyliśmy środki w budżecie. Chcemy wykonać wszystko sprawnie i jeśli wszystkie procedury przetargowe przebiegną należycie, oddać drogę mieszkańcom z końcem października - wyjaśnia wiceburmistrz Miłosz Czopek. - Przy tak zadłużonej gminie inwestycje bez środków zewnętrznych są praktycznie niemożliwe, z kolei poziom zadłużenia utrudnia ich pozyskiwanie w takim stopniu jak byśmy chcieli. Ale jakoś dajemy radę i zaczynamy być pomału optymistami - kwituje.

J. Jaromin i M. Czopek na drodze, która zostanie wyremontowana.
UM Wschowa J. Jaromin i M. Czopek na drodze, która zostanie wyremontowana.

Obecnie we Wschowie trwa ostatni etap budowy drogi z kanalizacją przy ul. Działkowej, niedługo ruszą prace na ul. Mickiewicza, Wałowej i Kurpińskiego.
Podobnie jak mieszkańcy Przyczyny Dolnej, wyczekiwanego od lat remontu drogi doczekają się też mieszkańcy Nowych Ogrodów.

Filip Pobihuszka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.