Już wiosną powstaną miejsca parkingowe

Czytaj dalej
Marek Białowąs

Już wiosną powstaną miejsca parkingowe

Marek Białowąs

Mieszkańcy z Osiedla Nadodrzańskiego od dawna mają kłopot z parkowaniem aut przy domu. Jest nadzieja na poprawę.

Osiedle Nadodrzańskie powstałe w czasach, gdy jeszcze samochody nie były tak popularne jak dziś, nie miało szczęścia do parkingów. Z brakiem miejsc do parkowania mieszkańcy musieli się zmierzyć szczególnie wtedy, gdy powstał sklep Intermarche.
- Ale wtedy radziliśmy sobie stawiając auta na dużym parkingu tego sklepu - mówi pan Adam, z bloku na wprost Intermarche. - To było szczególnie wygodne dla takich jak ja, którzy mogli z okiem mieszkania kontrolować, czy coś złego nie dzieje się z samochodem.

Tak stan trwał dość długo, do czasu jednak, gdy obok Intermarche nie rozpoczęła się budowa drugiego sklepu - Bricomarche i dalej - małego centrum handlowego, które jest już na ukończeniu. W styczniu br. sklep wprowadził opłatę parkingową dla kierowców, którzy nie byli klientami Intermarche. Opłatę ustalono na 10 zł za godzinę. To wywołało niezadowolenie kierowców.
- Co to przeszkadza, gdy auta stoją od 22 do 6 rano? - skomentował w internecie jeden z mieszkańców osiedla. - Ja uznaję, iż to jest wielka wina naszej władzy, bo nie potrafi zagwarantować miejsc parkingowych. A na ul. Nadodrzańskiej nie ma gdzie parkować. Auta stoją po prostu na trawie pod blokami.

W tym przypadku jednak miasto zareagowało. Burmistrz spotkał się z reprezentantem sklepu i znalazło się rozwiązanie. - W porozumieniu z burmistrzem informujemy, że nasze centrum Muszkieterów przekaże społecznie ponad 3 tys. mkw. kostki brukowej na rzecz zaplanowanych parkingów, które powstaną na osiedlu Nadodrzańskim - poinformowała na facebooku Marzena Kamińska-Litwińczuk.

Karol Cegłowski poinformował ,,GL’’, że spółdzielnia będzie budowała po 10 miejsc parkingowych, których ma być ponad 100. Parkingi powstaną pomiędzy
Karol Cegłowski poinformował ,,GL’’, że spółdzielnia będzie budowała po 10 miejsc parkingowych, których ma być ponad 100. Parkingi powstaną pomiędzy drzewami. Nie trzeba będzie ich wycinać.

- Powstanie około 110 miejsc parkingowych. Myślę, że budowa ruszy już na wiosnę br. - powiedział Karol Cegłowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Sulechowie.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.