Łukasz Koleśnik

Już wkrótce do miasta ma wrócić przedszkole

Po likwidacji przedszkola nr 2 dzieci przeniesiono do oddziałów. Potrzebne jest jednak nowe przedszkole. Fot. Przedszkole nr 2 Krosno Odrz Po likwidacji przedszkola nr 2 dzieci przeniesiono do oddziałów. Potrzebne jest jednak nowe przedszkole.
Łukasz Koleśnik

Urząd złożył wniosek o dofinansowanie przystosowania budynku po Ochotniczym Hufcu Pracy. Ma tam powstać nowe przedszkole.

- Poprzedni budynek już się nie nadawał. Z roku na rok było coraz gorzej. W końcu nadzór budowlany nie dał zgody na dalsze użytkowanie budynku. W sumie udało się nam tam przetrwać 20 lat - opowiada dyrektor przedszkola nr. 2, Halina Stefańczyk.
Po tym jak zlikwidowano przedszkole nr 2 w mieście urząd rozważał dwie opcje: wybudowanie nowego przedszkola od podstaw lub dostosowanie budynku po OHP na wspomnianą placówkę oświatową.

Pierwsza z wymienionych propozycji była droższa. Planowano postawienie nowoczesnego, energooszczędnego budynku. Wartość całego zadania mogła wynieść od 6 do nawet 9 mln zł.
Pod koniec minionego tygodnia burmistrz Marek Cebula podpisał wniosek o dofinansowanie przystosowania budynku po OHP.
- Całość przebudowy ma szacunkowo kosztować ok. 4 mln zł. Z dofinansowania możemy uzyskać ponad 2,5 mln zł. Oczywiście przedszkole nie będzie tak energooszczędne jak przy budowę nowego budynku - informuje włodarz.

Różnica kosztów jest jednak bardzo duża. - Budynek, w którym miałoby powstać przedszkole na ponad setkę dzieci, jest już ocieplony, ma założony nowy dach. Musimy racjonalnie wykorzystać to co mamy do dyspozycji - podkreśla Cebula. Burmistrz Krosna Odrz. dodaje, że pozyskanie pieniędzy na budowę nowego przedszkola byłoby praktycznie niemożliwe.
- W przypadku przystosowania budynku mamy szansę - podkreśla.

Kiedy będzie wiadomo, czy gmina dostała pieniądze? - Zapewne za kilka miesięcy. Myślę, że w marcu lub kwietniu, zależnie od tego ile wniosków wpłynęło - informuje M. Cebula.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.