Jakub Nowak

Już za tydzień koncert otwarcia w Nowosolskim Domu Kultury

Grzegorz Turnau i Dorota Miśkiewicz wystąpią na deskach Nowosolskiego Domu Kultury 28 lutego o godz. 17.00. Fot. arch. organizatora Grzegorz Turnau i Dorota Miśkiewicz wystąpią na deskach Nowosolskiego Domu Kultury 28 lutego o godz. 17.00.
Jakub Nowak

Koncert 28 lutego, później otwarcie kina oraz poszczególnych pracowni. Nowosolski Dom Kultury zaprasza do siebie po wielkim remoncie!

Nowosolski Dom Kultury, po ponad półtora roku wielkiej przebudowy, w końcu w pełni otwiera się dla mieszkańców. Po pierwszych, tzw. „rozruchowych”, koncertach, przyszedł czas na ostateczne otwarcie tego miejsca dla nowosolan, na regularne koncerty, projekcje filmowe, teatralne czy oficjalne rozpoczęcie działań w poszczególnych pracowniach i sekcjach tematycznych.

Wielkie otwarcie wymaga oczywiście wielkich nazwisk. I tak, już w najbliższą niedzielę, na deskach pięknie odnowionego NDK będziemy mogli zobaczyć więc (i usłyszeć!) Grzegorza Turnaua oraz Dorotę Miśkiewicz. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że właśnie mija 10 lat od pierwszego, muzycznego spotkania wspomnianych artystów. Z tej okazji przygotowali specjalny koncert, którego wysłuchać będziemy mogli właśnie w Nowej Soli.

Jak się dowiedzieliśmy, zaprezentowany program będzie czymś w rodzaju „the best of” z ich wspólnej twórczości, całość wzbogacona zostanie ponadto o kilka piosenek z najnowszej płyty Grzegorza Turnaua „7 widoków w drodze do Krakowa”, na której pojawiła się także Dorota Miśkiewicz.
Impreza już dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jak się dowiedzieliśmy, bilety są niemal wyprzedane (nabyć je można bezpośrednio w NDK za 30 zł).

Grzegorz Turnau i Dorota Miśkiewicz wystąpią na deskach Nowosolskiego Domu Kultury 28 lutego o godz. 17.00.
arch. organizatora Grzegorz Turnau i Dorota Miśkiewicz wystąpią na deskach Nowosolskiego Domu Kultury 28 lutego o godz. 17.00.

Jak zaznacza nam dyrektor Nowosolskiego Domu Kultury, Krzysztof Piotrowiak, pracownicy naszej największej kulturalnej instytucji w mieście powoli „wprowadzają” się do kolejnych pomieszczeń.

- Niedługo przyjdzie także czas na otwarcie kina - opowiada, uchylając jednocześnie małego rąbka tajemnicy. - Mogę zdradzić, że już niemal do końca roku zaplanowaliśmy tzw. „bajkowe niedziele”, czyli bajki teatralne dla dzieci - opowiada. Kolejną sprawą jest także ponowne otwarcie sekcji tematycznych. Będą zarówno te stare jak i nowe.

- Szczegóły zdradzimy już niedługo, na pewno jednak, od wiosny będzie można w pełni „kulturalnie” spędzać czas - mówi nam na koniec dyrektor NDK.

Jakub Nowak

Dziennikarz i kierownik oddziału w Nowej Soli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.