Łukasz Koleśnik

Kadeci jadą na półfinał

Mistrzowie województwa lubuskiego zagrają w półfinale MP. Fot. Tęcza Volley Mistrzowie województwa lubuskiego zagrają w półfinale MP.
Łukasz Koleśnik

Kadeci Akademii Siatkówki Tęcza Volley awansowali do półfinału mistrzostw Polski. Czekają na nich trudni przeciwnicy.

Walka o czołową ósemkę w kraju odbędzie się 1-3 kwietnia. Gubińsko-krośnieńscy siatkarze już trafili do czołówki ekip w Polsce. Do półfinałów dostały się drużyny z Warszawy, Olsztyna, Gdańska, Bełchatowa, Łodzi oraz Częstochowy.

Nasi zawodnicy mieli szansę rozgrywać zawody półfinałowe u siebie. Warunkiem było wyjście z pierwszego miejsca w grupie w 1/4 finałów. Wszystko wskazywało, że tak będzie, ponieważ podopieczni trenera Jacka Gornowa bardzo dobrze weszli w turniej i wygrali dwa pierwsze spotkania. Jednak w decydującym starciu o pierwsze miejsce grali z mistrzem młodzików zeszłego sezonu, Jastrzębskim Węglem i polegli.

W minioną środę, o godz. 12.00 odbyło się losowanie grup półfinałowych. Wiadomo już, że Tęcza Volley pojedzie do Gdańska, gdzie zmierzy się z trzema drużynami: miejscowym Treflem, Skrą Bełchatów oraz Wolą Warszawa. Dwa zespoły awansują do finałów mistrzostw Polski

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.