Kajakarze się szkolą i sprzątają rzekę

Czytaj dalej
Fot. Towarzystwo Bory Dolnośląskie
Małgorzata Trzcionkowska

Kajakarze się szkolą i sprzątają rzekę

Małgorzata Trzcionkowska

Towarzystwo Bory Dolnośląskie w Szprotawie zaprasza do nowej sekcji, turystyki kajakowej. Zapaleńcy uczą się wioślarstwa i sprzątają brzegi rzeki.

„Kajak-Port Szprotawa” rozpoczął swój pierwszy sezon. To sekcja Towarzystwa Bory Dolnośląskie, która formalnie powstała jesienią ubiegłego roku.

- Dysponujemy czterema nowymi jednostkami dwuosobowymi, produkcji francuskiej - opowiada Maciej Boryna z TBD. - Rozpoczęliśmy już pierwszą regularną szkółkę weekendową, bo chcemy najpierw wyszkolić lokalną kadrę, którą pomoże rozwijać kajakarstwo. Jeszcze w tym roku będziemy organizować spływy rzeką Szprotawą.

Trasa turystyczna od Rudzin do Szprotawy została opracowana kilka la temu. - Dzięki temu rzeka Szprotka zaczęła turystycznie pracować - dodaje M. Boryna. - A różne spływy można zobaczyć na niej co weekend.
Kajakarze nie tylko uczą się pływać, ale również sprzątają brzegi Szprotki, która jest bardzo urokliwa. W ostatniej akcji wzięli udział Daniel i Jurek Danielkowscy oraz M. Boryna.

Zebrali plastikowe panele okienne i drzwiowe, dwa akumulatory, druty stalowe, szkła i gruz. Woda była płytka, a na dnie bardzo wiele niespodzianek. - Na przykład wystające druty zbrojeniowe, na które mało się nie nadziałem, chociaż miałem specjalne obuwie - dodaje regionalista. - Będziemy powtarzać takie akcje częściej, bo warto przywrócić rzekę bezpiecznej turystyce. To bardzo piękne miejsce, które przypomina Wenecję.

Kajakarze zapowiadają, że będą się pojawiać na różnych imprezach miejskich, na których będą zapraszać mieszkańców gminy na kajaki.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.