Kamery na osiedlach i na stadionie

Czytaj dalej
Jarosław Miłkowski

Kamery na osiedlach i na stadionie

Jarosław Miłkowski

Wiemy, już gdzie będą nowe kamery monitoringu. Choćby na pętlach tramwajowych i przy stadionie żużlowym. Nie bez powodu właśnie tu.

Miasto zamierza kupić 15 kamer monitoringu za 600 tys. zł. Mają zostać zamontowane w okolicach przystanków. Kiedy? W 2017 i 2018 r., gdy w mieście będą wymieniane tory i pojawią się nowe tramwaje.

Wczoraj poznaliśmy szczegóły dotyczące monitoringu. - Kamery będą m.in. na pętli na Wieprzycach i koło Silwany na ul. Walczaka. Kolejne będą przy Spichlerzu, a także na

skrzyżowaniu Śląskiej z Kwiatową. Mówi się, że monitoring przenosi przestępczość poza obszar kamer, więc chcemy też, aby były one na osiedlach. Będą m.in. na Staszica i Piaskach - wylicza Jarosław Żółtowski z wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w magistracie. Miejsca zostały wybrane na podstawie danych z policji, straży miejskiej. - Do tego wzięliśmy dane z wydziału gospodarki komunalnej i transportu publicznego o tym, gdzie najczęściej dochodzi do niszczenia wiat przystankowych oraz gdzie wysiada najwięcej pasażerów - mówi Żółtowski.

Gorzów ma teraz 16 kamerami monitoringu. 15 z nich jest w centrum miasta (wszystkie są sprawne). Ostatnią, na radiowozie, dysponuje policja.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.