Kamil, jesteś wielki! Stoch ma złoty medal, dziś drużynowy konkurs skoków w Pjongczang, a Szczyrk trzyma kciuki za Hulę

Czytaj dalej
Fot. Paweł Relikowski / Polska Press
Jacek Sroka

Kamil, jesteś wielki! Stoch ma złoty medal, dziś drużynowy konkurs skoków w Pjongczang, a Szczyrk trzyma kciuki za Hulę

Jacek Sroka

Po sobotnim sukcesie Kamila Stocha powoli opadają emocje. Mamy złoto i jest pięknie. Ale może być jeszcze piękniej, gdyby dziś w konkursie drużynowym polska ekipa sięgnęła po medal. A w drużynie jest Stefan Hula, nasz chłopak ze Szczyrku.

W drużynie wystąpią dziś Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Stefan Hula (transmisja od godz. 13.30). Każdy medal będzie sukcesem, a szczególnego znaczenia nabiera on dla 31-letniego Stefana Huli, szczyrczanina. Polska od dawna go ceniła, ale szczerze pokochała po tym, jak w olimpijskim konkursie na normalnej skoczni w ubiegłą sobotę szedł po złoto po wspaniałym pierwszym skoku, a ostatecznie - przez wiatr, punkty i dobre skoki rywali - sklasyfikowano go na 5. miejscu. Medal przeszedł mu koło nosa... Dziś Stefan może mieć upragniony krążek. Trzymamy kciuki. Cały Szczyrk i cała Polska.

SKOKI NARCIARSKIE: KONKURS DRUŻYNOWY PJONGCZANG NA ŻYWO

Dziś w Pjongczangu na podium może stanąć Stefan Hula ze Szczyrku

W sobotę Polacy wywalczyli w Korei Południowej pierwszy olimpijski medal. Dziś na olimpijskim podium może stanąć zawodnik z naszego regionu.

Kamil Stoch, triumfując w sobotę na dużej skoczni w Pjongczangu, po raz trzeci został mistrzem olimpijskim w skokach. To jednak nie koniec narciarskich emocji na igrzyskach. Dziś o godzinie 13.30 polskiego czasu w Korei Południowej rozegrany zostanie konkurs drużynowy, w którym bardzo liczymy na medal naszych skoczków.

W składzie polskiej drużyny poza Stochem wystąpią Dawid Kubacki, Maciej Kot i Stefan Hula. Ten ostatni pochodzi ze Szczyrku i dziś kciuki za niego trzymać będą całe Beskidy, gdyż drugi z zawodników naszego regionu w kadrze Stefana Horngachera, znajdujący się w Pjongczangu - Piotr Żyła z Wisły - zanotował ostatnio spadek formy i nie wystąpił w żadnym z olimpijskich konkursów.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Sroka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.