Kamil Stoch i spółka zachęcają uczniów do lekcji wuefu

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Klimaniec
KLM

Kamil Stoch i spółka zachęcają uczniów do lekcji wuefu

KLM

Kadra polskich skoczków narciarskich została ambasadorami kampanii "Stop zwolnieniom z WF-u" skierowanej głównie do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Właśnie tam, według Adama Korola, ministra sportu i turystyki, zaczyna się problem fali zwolnień, jakie przynoszą uczniowie, by nie ćwiczyć na WF.

- Lekcje wuefu dają możliwość poznawania siebie w różnych sytuacjach, nieraz trudnych. A to pomaga odkryć, jak sobie wówczas radzić - stwierdził Kamil Stoch, mistrz olimpijski. Łukasz Kruczek, trener kadry skoczków przyznał, że zachęcenie dzieci do WF to duże wyzwanie dla nauczycieli i rodziców.

- Dziś młodzież ma wiele rozrywek, które nie kosztują wiele wysiłku. Aktywność fizyczna, która była rozrywką, staje się mimo wszystko przymusem. Dziś samo słowo "gra" kojarzy się inaczej, niż 15 lat temu. Kiedyś "gra" oznaczała grę w piłkę. Dziś na hasło "gra" pada pytanie, kto ją wydał i ile kosztuje - ocenił.

Poprzez akcję ministerstwo zamierza pokazać młodym ludziom korzyści, jakie niesie uprawianie sportu. Spoty z udziałem polskich skoczków pojawią się w telewizji, radio i w portalach społecznościo-wych. Nowością będzie umieszczenie ich w sieciach kinowych przed największymi filmowymi premierami.


*Pod Wałbrzychem odkryto podziemne miasto. Złoty pociąg będzie wydobyty ZDJĘCIA
*Nowy Supersam w Katowicach zaprasza na wielkie otwarcie
*Uchodźcy z Syrii już na Śląsku. Rodziny mieszkają w Chorzowie
*Tak się okrada w sklepie. Uważajcie na zakupach WIDEO Z MONITORINGU

KLM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.