Rafał Musioł

Kamil Stoch. Mistrzostwo świata w lotach to jedyne trofeum, jakiego brakuje w kolekcji naszego skoczka narciarskiego

Kamil Stoch. Mistrzostwo świata w lotach to jedyne trofeum, jakiego brakuje w kolekcji naszego skoczka narciarskiego
Rafał Musioł

Mistrzostwo świata w lotach to jedyne trofeum, jakiego brakuje w kolekcji Kamila Stocha. Czy Polak, tuż przed igrzyskami, jest w stanie wygrać w Oberstdorfie?

Mistrzostwa świata w lotach w Oberstdorfie rozpoczęły się od falstartu. Porywisty wiatr zmusił organizatorów do odwołania czwartkowych kwalifikacji, które przełożono na piątek, czyli dzień, w którym mają się odbyć także dwie pierwsze serie konkursowe. Tyle tylko, że prognozy pogody wciąż są fatalne...

MISTRZOSTWA ŚWIATA W LOTACH W OBERSTDORFIE NA ŻYWO

Dlatego też cała ta impreza stanowi dla Biało-Czerwonych wielką niewiadomą. Nie jest to zresztą wyjątkiem - skoki o medale w Oberstdorfie zostały zaplanowane na ostatniej prostej przygotowań do igrzysk olimpijskich, które dla wszystkich stanowią główny punkt sezonu. Wiele ekip ma w tej chwili na głowie ważniejsze sprawy (także testy sprzętowe) niż bicie rekordów w długości skoku. Tym niemniej loty mają swoją magię, więc emocje i wrażenia są gwarantowane.

Kot poza kadrą

Na mistrzostwach świata pojawił się Richard Freitag, który opuścił ostatnie konkursy PŚ lecząc siniaki po upadku w Turnieju Czterech Skoczni, co kosztowało go nie tylko utratę szans na zwycięstwo w tym cyklu, ale i plastron lidera walki o Kryształową Kulę na rzecz Kamila Stocha.

Z drugiej strony w Oberstdorfie zabraknie kilku znaczących zawodników, w tym byłych mistrzów świata - Austriaka Gregora Schlierenzauera i Słoweńca Roberta Kranjca. Obaj jednak w obecnej formie z pewnością nie należeliby do faworytów zmagań.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rafał Musioł

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.