Kamil Stoch. Szachownica na kasku czyli góral, który kocha latać

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusiak
Rafał Musioł

Kamil Stoch. Szachownica na kasku czyli góral, który kocha latać

Rafał Musioł

Alfabet Kamila Stocha. Prawie wszystko, co chcielibyście wiedzieć o absolutnym zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni i najlepszym zawodniku w historii polskich skoków, ale nie wiedzieliście kogo o to zapytać. Jaki naprawdę jest mistrz z Zębu?

Stochomania w pełni. Historyczny sukces w Turnieju Czterech Skoczni sprawił, że polski skoczek znów stał się idolem milionów kibiców. I to do tego stopnia, że w plebiscycie na sportowca roku rzutem na taśmę zdołał wyprzedzić samego Roberta Lewandowskiego.

30-letni zawodnik z Zębu przeskoczył już osiągnięcia Adama Małysza. W swojej karierze zdobył dwa tytuły mistrza olimpijskiego, dwa złote i dwa brązowe medale mistrzostw świata, zaliczał pierwsze, drugie i trzecie miejsce w Pucharze Świata i dwa razy wygrywał Cztery Skocznie. Sześć razy był najlepszy w zimowych mistrzostwach Polski, dwukrotnie nie miał sobie równych latem, w obu imprezach zebrał też worek krążków w pozostałych kolorach. To wszystko wiemy. Ale jaki naprawdę jest Kamil Stoch? Może ten alfabet pomoże Wam dostrzec coś więcej niż tylko suche statystyki...

A jak ambicja. Ta cecha stanowi klucz do serii sukcesów Kamila Stocha. Czasami bywała jednak bolesna - w przypadku niepowodzeń lały się łzy i pulsowała frustracja, ale bywało i tak, że rodziła anegdoty. Kilka z nich żyje już własnym życiem. Na przykład historia o początku przygody ze skokami, czyli budową skoczni, której zasadniczą częścią był dach rodzinnego domu, albo zjeżdżaniu z tras narciarskich na biegówkach. Albo o tym, jak zabrał swoje pierwsze narty do łóżka.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

więcej o sukcesie Kamila Stocha

 

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rafał Musioł

Zastępca szefa Działu Sportowego Dziennika Zachodniego, felietonista i bloger ("Męski Punkt Widzenia"). Pracuje od 1993 roku, był korespondentem podczas kilkunastu finałów piłkarskich mistrzów Europy oraz mistrzostw świata. Specjalizuje się także w boksie zawodowym oraz w skokach narciarskich. Jego cechą rozpoznawczą jest krytyczne spojrzenie na świat sportu, a zwłaszcza na styk tej dziedziny życia z polityką. Uważnie przygląda się także finansowaniu klubów piłkarskich ze środków publicznych. Najchętniej koresponduje na Twitterze. Twitter: @rafal_musiol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.