Kąpielisko w Lginiu na jeziorze Lgińsko zaczęło działalność 1 lipca. Ale te wakacje będą nad jeziorem inne

Czytaj dalej
Fot. CKiR we Wschowie
Eliza Gniewek-Juszczak

Kąpielisko w Lginiu na jeziorze Lgińsko zaczęło działalność 1 lipca. Ale te wakacje będą nad jeziorem inne

Eliza Gniewek-Juszczak

Woda w jeziorze Lgińsko przy obozie harcerzy określona została przez nowosolski sanepid jako przydatna do kąpieli. Jednocześnie Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zaprasza na miejską plażę nad tym jeziorem. Pracuje tam trzech ratowników.

Od 1 lipca kąpielisko w Lginiu na Jeziorze Lgińsko jest czynne w godz. 10:00 - 18:00. Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, które zajmuje się tym miejscem przypomina, że obowiązuje regulamin kąpieliska i korzystania z plaży. - Prosimy stosować się do zasad obowiązujących w trakcie pandemii koronawirusa - przypomina ośrodek.

O czym trzeba pamiętać nad jeziorem Lgińsk?

"Pamiętamy o zakazie skakania do wody z pomostu, o zakazie wprowadzania zwierząt na plażę, nie spożywamy alkoholu na plaży, nie korzystamy z kąpieli po spożyciu alkoholu, chronimy ciało przed nadmiernym przegrzaniem. Zachowujemy wszystkie zasady bezpieczeństwa. Zwracajmy również uwagę na to czy komuś nie dzieje się krzywda, dbajmy o siebie nawzajem!" - przypomina CKiR.

Harcerze mają czystą wodę w jeziorze

Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowej Soli poinformowała w swoim ostatnim komunikacie o tym, że woda w jeziorze Lgińsko jest przydatna do kąpieli. Chodzi dokładnie o miejsce przy obozie ZHP Chorągiew Wielkopolska, Hufiec Wschowa.
Jednocześnie sanepid poinformował, że podobna sytuacja jest nad jeziorem Dąbie w miejscowości Wygnańczyce, przy obozie ZHP Chorągiew Dolnośląska, hufiec Lubin.

ZOBACZ TEŻ WIDEO: Laguna w Nowej Soli. Tę atrakcję lubią nie tylko mieszkańcy

Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.