Natalia Dyjas-Szatkowska

Kara finansowa za prace w parku w Zielonej Górze. Tylko kto ją zapłaci...

W kwietniu prace podziemne w Parku Tysiąclecia przerwano. Za brak pozwoleń nałożono karę Fot. Natalia Dyjas W kwietniu prace podziemne w Parku Tysiąclecia przerwano. Za brak pozwoleń nałożono karę
Natalia Dyjas-Szatkowska

Jest finał sprawy przerwania prac w Parku Tysiąclecia spowodowanych znalezieniem tam ludzkich szczątków. Lubuska wojewódzka konserwator zabytków nałożyła karę finansową.

Kary finansowe tak naprawdę są dwie: za prowadzenie prac w Parku Tysiąclecia oraz wykopy wzdłuż al. Konstytucji 3 Maja, które miały mieć miejsce m.in. w ścisłej strefie ochrony konserwatorskiej. Ale w obu przypadkach chodziło o jedną inwestycję, czyli rurociąg grawitacyjny. Przypomnijmy, że na Wzgórzu Winnym i Parku Sowińskiego odnawiano tereny zielone. Na wzgórzu ma powstać kaskada wodna. Nadmiar wody ma spływać właśnie do Parku Tysiąclecia. Robotnicy przygotowywali tutaj infrastrukturę, odbierającą wodę.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Kto zapłaci karę na prace w Parku Tysiąclecia? 

 

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Jestem rodowitą zielonogórzanką. Na co dzień pracuję w zielonogórskim dziale miejskim. W "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. Z wykształcenia jestem filologiem polskim i... teatrologiem. W obszarze moich działań, oprócz Zielonej Góry, znajduje się również powiat zielonogórski. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. A jest co tutaj zwiedzać!

Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.

Kontakt do mnie: ndyjas@gazetalubuska.pl
Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.