Wojciech Kulig

Karetki najczęściej jeżdżą do pijanych, zamiast do potrzebujących pilnej pomocy

Na terenie powiatu sławieńskiego działają 4 karetki całoroczne oraz 1 karetka na okres wakacji(od 24.06 do 31.08) Fot. Wojciech Kulig Na terenie powiatu sławieńskiego działają 4 karetki całoroczne oraz 1 karetka na okres wakacji(od 24.06 do 31.08)
Wojciech Kulig

Do końca wakacji zostały dwa tygodnie. Sprawdzamy ile pracy do tej pory w sezonie letnim mieli ratownicy medyczni z powiatu sławieńskiego. Do jakich przypadków najczęściej wyjeżdżali?

Okres wakacji to czas wytężonej pracy wszystkich służb, także tych związanych z ratownictwem medycznym. W sezonie letnim najwięcej zgłoszeń jest przede wszystkim w miejscowościach nadmorskich. Zacznijmy jednak od tego ile karetek jest w stałej gotowości w naszym regionie.

Zgodnie informacjami, jakie przekazał nam Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie, w powiecie sławieńskim funkcjonują całorocznie 4 zespoły ratownictwa medycznego. W tym obszarze działają 3 podstawowe zespoły ratownictwa medycznego stacjonujące w: Sławnie, Darłowie i Lejkowie oraz 1 specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego stacjonujący w Sławnie.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Kulig

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.