Kargowa: wuef w nowej hali od września

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała GL
Anna Chreptowicz

Kargowa: wuef w nowej hali od września

Anna Chreptowicz

Władze Kargowej na ten rok zapowiedziały zakończenie kilku bardzo ważnych inwestycji. Najważniejsza to oczywiście stacja paliw, o której pisaliśmy już wczoraj. Kolejna, równie ważna, przede wszystkim dla uczniów tutejszego gimnazjum, to hala sportowa, która powstaje tuż obok szkoły.

Koszt budowy wyniesie 2,6 mln złotych, jednak całości nie ponosi gmina. Aż 70 proc. to dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Burmistrz Jerzy Fabiś deklaruje, że hala ma być zakończona 31 lipca. Co na to uczniowie? - Będziemy mieć wtedy wakacje, ale po powrocie z przyjemnością poćwiczymy w nowej sali - powiedzieli uczniowie z II a. Do tej pory zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się w tzw. hali namiotowej. Przeprowadzka do hali z prawdziwego zdarzenia cieszy więc wszystkich.

Kolejną z większych inwestycji jest też budowa dwóch dróg: Polnej i Źródlanej

Niestety według projektu koszt budowy ma wynieść 2 mln 300 tys. zł. Gminy nie stać na tak drogą budowę, dlatego zwróciła się o dofinansowanie do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Ale, jak zapowiada burmistrz, zadanie zostanie podzielone na etapy i zrealizowane, może wolniej, ale bez względu na to, czy dofinansowanie będzie, czy nie.

Tak budowana hala wyglądała w listopadzie.
Mariusz Kapała GL Tak budowana hala wyglądała w listopadzie.
Anna Chreptowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.