Jarosław Miłkowski

Karta mieszkańca, czyli jak poczułem się wykluczony

Karta Mieszkańca zacznie obowiązywać od 1 września. Fot. Jarosław Miłkowski Karta Mieszkańca zacznie obowiązywać od 1 września.
Jarosław Miłkowski

Z Gorzowskiej Karty Mieszkańca tak naprawdę skorzystają dziś jedynie uczniowie szkół średnich i seniorzy.

Gdy w kwietniu prezydent Jacek Wójcicki wraz z radnymi Gorzów Plus oraz PiS zapowiadał Gorzowską Kartę Mieszkańca, bardzo się ucieszyłem. Mieszkam tu od 1980 r., tu płacę podatki, tym miastem żyję nie tylko jako dziennikarz.

Wtedy, wiosną, przeczytałem projekt karty mieszkańca. Miała „poprawiać warunki życia mie¬szkańców, tworzyć przy¬jazne warunki rozwoju rodzin z dzie¬ćmi, zwiększyć dostępność obiektów, form działalności i wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, a także publicznego transportu zbiorowego czy umacniać poczucie tożsamości lokalnej mieszkańców”. To tylko pierwsze z kilku punktów dotyczących karty.

 • Od kiedy wchodzi w Gorzowie karta mieszkańca?
 • Jakie ulgi oferuje?
 • Gdzie ją można wyrobić?
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.