Katedra pachnie wilgocią i grzybami

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Alberski
Jarosław Miłkowski

Katedra pachnie wilgocią i grzybami

Jarosław Miłkowski

- Grzyby, które wyskoczyły w ciągu doby, miały po kilkanaście centymetrów - mówi ks. Wojciech Jurek, szef komitetu odbudowy katedry. Prace powinny rozpocząć się w październiku. Są już pierwsze miliony na roboty.

W lipcu, a najpóźniej na koniec wakacji, wierni znów będą mogli modlić się w katedrze – mówi ks. Wojciech Jurek, ekonom diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Opowiada nam o tym, co dzieje się w sprawie katedry.

Przypomnijmy: „matka wszystkich kościołów diecezji” stanęła w ogniu 1 lipca po południu. Dym z wieży zaczął wydobywać się w czasie, gdy nad Wartą w najlepsze trwały Dni Gorzowa.

CZYTAJ WIECEJ:

 • Ile będzie kosztował remont katedry?
 • Kiedy rozpoczną się prace remontowe?
 • Ile pieniędzy na remont przekazali do tej pory wierni?
Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.