Każde drzewko przypomina piękną choinkę

Czytaj dalej
Fot. Marek Wojdan
Henryka Bednarska

Każde drzewko przypomina piękną choinkę

Henryka Bednarska

Mieszkańcy miast z północy regionu górą. Nawet nie wpuszczają na podium. Za nim też znajduje się nasze najbardziej błyszczące miasto - Świebodzin.

Troszkę szkoda, że w czołówce nie ma na przykład Świebodzina, bo to naprawdę pięknie i inaczej oświetlone miasto. Ale w naszym plebiscycie o miejscu decydują Czytelnicy. Wczoraj o 13.30, według nich, najwięcej punktów miały (podajemy sześć w kolejności i te z naszego regionu): 1. Ośno Lub. - 2.314 pkt.; 2. Gorzów Wlkp. - 1.130 pkt.; 3. Międzyrzecz - 350 pkt.; 4. Kostrzyn - 234 pkt.; 5. Świebodzin - 168 pkt.; 6. Zielona Góra - 81 pkt.; 10. Gubin - 3; 14. Krosno Odrz. - 0 pkt.

Głosowanie odbywa się w ramach zabawy „Świeć się” z Energą i „Gazetą Lubuską”. Wybieramy w nim nie tylko najpiękniejsze świąteczne iluminacje miast, ale także galerie handlowe w świątecznej odsłonie. Tu nie ma wielkiego wyboru. Staruje jedna, Focus Mall z Zielonej Góry. Wczoraj miała 235 pkt.

Czytelnicy mogą też zgłosić swoje świąteczne zdjęcia i wygrać cenne nagrody w konkursie fotograficznym. Wczoraj w głosowaniu prowadzili: 1. Rafał Biliński - 5.443 punkty; 2. Marta Możejko - 3.829 pkt.; 3. Kamil Gołębiewski - 1.780 pkt.

Głosowanie potrwa do 11 stycznia. Miasto, które zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma tytuł najpiękniej oświetlonego na święta w woj. lubuskim. Główną nagrodą jest 10 000 zł na energooszczędny sprzęt AGD, który włodarze miasta będą mogli przekazać na cel charytatywny. Zwycięskie miasto od 15 stycznia weźmie też udział w finałowym, ogólnopolskim etapie plebiscytu. I powalczy o 40 tys. zł.

Czytelnicy mogą wygrać aparat fotograficzny i bony na zakupy w sklepie internetowym. Zwycięskie zdjęcie weźmie udział w ogólnopolskim finale, w którym wygrać można zaproszenie na warsztaty fotograficzne.

Henryka Bednarska

Jestem dziennikarką od 24 lat. Od sześciu lat kieruję działem informacyjnym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.