Każdy może odmienić swe życie

Czytaj dalej
Fot. Natalia Dyjas
Natalia Dyjas

Każdy może odmienić swe życie

Natalia Dyjas

- To jest piękne, że my swoją aktywnością zarażamy innych. Zachęcam do niej wszystkich, naprawdę warto! - mówi zwyciężczyni plebiscytu „Aktywni 50 plus”, zielonogórzanka Bogumiła Bębenek.

Miesiące spotkań, ćwiczeń, zabiegów kosmetycznych, ale przede wszystkim świetnej zabawy i... wiemy już, kto spośród 20 zakwalifikowanych do plebiscytu osób, zdobył tytuł najaktywniejszej zielonogórzanki w akcji „Aktywni 50 plus”! W ostatecznym głosowaniu Czytelników „GL” w tej niezwykłej akcji, motywującej seniorów do pracy nad samym sobą, zwyciężyła Bogumiła Bębenek.

- To dla mnie ogromne, ale bardzo miłe zaskoczenie. Nie liczyłam aż na taki pułap! – śmieje się pani Bogusia. – Jestem zaskoczona nie tylko wszystkimi nagrodami, które dostałam. Cieszę się też, że poznałam organizatorów akcji, przesympatycznych ludzi. Ostatnie miesiące były niezwykłe. Niecierpliwie się czekało na kolejne wydarzenie, spotkanie. To było wspaniałe uczucie, inne niż codzienność...

Nagród dla zwyciężczyni, ale i finalistów oraz uczestników akcji, było sporo. Dyplomy, zabiegi kosmetyczne, wycieczki, komplety pościeli czy rower, na którym odjedzie pani Bogusia. Jednak, jak podkreślali wszyscy uczestnicy uroczystej gali, która odbyła się w Zielonogórskiej Palmiarni, to nie nagrody były najważniejsze, ale możliwość zmiany samego siebie. Przekonanie się, że aktywność fizyczna nie musi być przykrym obowiązkiem, lecz prawdziwą przyjemnością...

A finałowa piątka uczestniczek akcji? Wyglądała podczas wydarzenia fenomenalnie!

- To, na ile możemy siebie zmienić, zależy od nas – mówi wiceprezydent Zielonej Góry, Wioleta Haręźlak, która przez organizatorów akcji została żartobliwie nazwana „matką chrzestną” przedsięwzięcia. – Podziwiam panie przede wszystkim za to, że zdecydowały się na odmianę, którą wszyscy mogą zobaczyć. Na to, że dostrzegły w sobie potencjał. Podziwiam was i bardzo cieszę się, że sama jestem w gronie zielonogórzanek i zielonogórzan 50 plus!

- Chcę pogratulować wszystkim odważnym, którzy zgłosili się do konkursu – mówi Zofia Banaszak, prezes Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – Jestem dumna, że tyle pań z naszego UTW przez tę piękną drogę zmiany samej siebie i własnego wnętrza przebrnęły.

Organizatorami akcji, której celem było zachęcenie seniorów do aktywności, wyjścia z domu i nieustannego zmieniania własnego życia byli: stowarzyszenie Centrum Metamorfoz, miejski program ZGrani Zielonogórzanie 50 plus, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz „GL”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła wiceprezydent Wioleta Haręźlak i Czesław Fiedorowicz, przewodniczący sejmiku lubuskiego. A wszystkich partnerów wydarzenia? Nie sposób wymienić. Każdy chciał nagrodzić seniorów, którzy zdecydowali się radykalnie odmienić swoje życie. I udowodnili, że jest to możliwe niezależnie od wieku.

- Możemy uczyć młode pokolenia tej aktywności! - dodaje z uśmiechem Bogumiła Bębenek.

Natalia Dyjas

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.