Jarosław Miłkowski

Każdy z nas może pomóc i zmienić kawałek miasta

Ożywiony ma być m.in. Kwadrat. Pół roku temu mieszkańcy mogli wypowiedzieć się na specjalnych warsztatach, jak powinien wyglądać Fot. Jarosław Miłkowski Ożywiony ma być m.in. Kwadrat. Pół roku temu mieszkańcy mogli wypowiedzieć się na specjalnych warsztatach, jak powinien wyglądać
Jarosław Miłkowski

Chcesz pomóc ożywić centrum, osiedle Słoneczne, Zawarcie czy Zakanale? Komitety rewitalizacji to może być miejsce w sam raz dla Ciebie

- To ma być łącznik mieszkańców z urzędem - mówi o komitetach Marta Piekarska z biura konsultacji społecznych i rewitalizacji. Na ostatniej sesji rada miasta przyjęła zasady dotyczące tego, jak mają one funkcjonować.

W mieście są cztery obszary rewitalizacyjne, czyli miejsca, które mają być odnowione i ożywione. Jednak komitety będą trzy: dla centrum (będzie w nim 13 osób), dla osiedla Słonecznego (12 osób) oraz trzeci - połączony dla Zamościa i Zaka-nala (też 12 osób).

Komitet będzie się składał z przedstawicieli kilku grup. Jeśli dla przykładu weźmiemy centrum, to będzie w nim: czterech mieszkańców z rewitali-zowanego obszaru, jeden mieszkaniec spoza tego rejonu, do tego dwóch przedsiębiorców, dwóch działaczy społecznych, dwóch właścicieli nieruchomości lub posesji, a także po jednym przedstawicielu z szeroko rozumianej władzy publicznej (np. wojewoda) i urzędu miasta. Nabór mieszkańców do komitetów powinien się odbyć w ciągu kilku najbliższych tygodni, aby już na przełomie maja i czerwca komitety mogły działać. Z jednaj strony będą one przekazywały miastu informacje o oczekiwaniach mieszkańców, z drugiej - informowały gorzowian o postępach prac.

W Gorzowie na rewitalizację - przypominamy, że nie chodzi w niej tylko o odrestaurowanie kamienic czy renowację placów - ma pójść ponad 411 mln zł.

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.