Każdy z urzędników w Gorzowie dostanie 300 zł podwyżki od 1 lipca [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Każdy z urzędników w Gorzowie dostanie 300 zł podwyżki od 1 lipca [WIDEO]

Jarosław Miłkowski

Więcej pieniędzy dostanie w sumie ponad 2,2 tys. osób. Oprócz urzędników będą to też pracownicym.in. oświaty, opieki społecznej, a także bibliotek.

- Jeśli nie zobaczę tych pieniędzy, to nie uwierzę – mówiła wczoraj naszemu dziennikarzowi jedna z urzędniczek w gorzowskim magistracie.

Przed południem prezydent Jacek Wójcicki ogłosił, że od 1 lipca tego roku ponad 2,2 tys. pracowników miasta dostanie 300 zł podwyżki. Na rękę! Pieniądze dostaną nie tylko urzędnicy w magistracie, ale też pracownicy administracji w oświacie, pomocy społecznej, żłobków, przedszkoli, bibliotek, Powiatowego Urzędu Pracy, Ośrodka Sportu i Rekreacji i Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Wszyscy, bez wyjątku. No, może poza sześcioma wyjątkami. Podwyżki nie dostaną: prezydent, jego trzej wiceprezydenci oraz skarbnik i sekretarz miasta.

Czytaj więcej:

 • Ile średnio zarabiają urzędnicy?
 • Czy prezydent też dostanie podwyżkę?
 • Ile urząd wydaje miesiecznie na płace?
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.