Kibice powinni wspierać klub

Czytaj dalej
Fot. Tęcza Krosno Odrz.
Łukasz Koleśnik

Kibice powinni wspierać klub

Łukasz Koleśnik

Tęcza Krosno Odrzańskie przeżywa ciężki okres. Zaliczyli kolejną bolesną porażkę, a niektórzy kibice swoim zachowaniem tylko pogarszają sprawę.

Atmosfera w klubie i tak jest już napięta. W ostatnich pięciu kolejkach Tęcza uciułała tylko jeden punkt i spadła na 12 miejsce. Krośnianie w zeszłym sezonie w pięknym stylu awansowali do IV ligi, ale na razie wygląda na to, że jest to dla nich za wysoki poziom.

Sytuacji nie poprawiają niektórzy kibice. - Rozumiem, że krytyka jest potrzebna, ale musi ona być konstruktywna. Każdy ma prawo do swojego zdania. Można oczywiście „objechać” nas za grę, ale niektórzy poruszają sprawy wewnątrz klubowe, które nie mają wiele wspólnego z tym co dzieje się na boisku - zauważa kapitan multicolores, Tomasz Urbański. - W tym okresie najbardziej potrzebujemy wsparcia. Sam jestem kibicem Manchesteru United i kieruje się słowami: Dumny po zwycięstwie, wierny po porażce - dodaje doświadczony piłkarz Tęczy.

Piłkarze Tęczy liczą na wsparcie kibiców. Nie wszyscy to rozumieją

Zachowanie niezadowolonych kibiców komentuje również Tomasz Struk, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Zapewne ilu kibiców, tyle zdań, jednak nawet gdy drużynie się nie wiedzie nie można w czambuł krytykować wszystkiego i wszystkich. Najbardziej żałosne jest to, że kibice, którzy po awansie nosili na rękach swoich pupili, teraz z całą pasją na nich plują. Nie ma wątpliwości, że zarówno trener, jak i piłkarze popełniają błędy. Warto jednak zaznaczyć, że są to nasi, krośnieńscy piłkarze, którzy sprawili już niejedną szalenie miłą niespodziankę - awans do IV ligi, występy w ubiegłorocznej edycji Pucharu Polski - wymienia.

- Piłkarze grają dla siebie i kibiców. Ci ostatni są szczególnie zobligowani by wspierać drużynę. Plucie, bezrefleksyjne krytykowanie przez tych, którzy nie mają wbrew własnemu mniemaniu wystarczającej wiedzy piłkarskiej i odsądzanie od czci i wiary wszystkich piłkarzy to przejaw braku szacunku dla ludzi. Takich kibiców zarówno Tęcza, jak i inne kluby nie potrzebują - dodaje Struk.

Wielu kibiców nosi takie szaliki, ale czy zawsze są wierni? Ostatnie wydarzenia pokazują, że nie.
Tęcza Krosno Odrz. Wielu kibiców nosi takie szaliki, ale czy zawsze są wierni? Ostatnie wydarzenia pokazują, że nie.

O przełamanie będzie bardzo trudno. Tęcza w sobotę o godz. 16.00, w Krośnie Odrz. zmierzy się z wiceliderem IV_ligi, Santosem Świebodzin.

W lidze okręgowej Carina Gubin podejmie na własnym stadionie Czarnych Rudno. Jesienią piłkarze znad Nysy Łużyckiej wygrali aż 4:0, więc na swoim boisku o zwycięstwo powinno być jeszcze łatwiej. Teoretycznie. Goście są w formie. Wygrali trzy ostatnie spotkania, natomiast gubinianie po ostatnim remisie spadli na piąte miejsce i muszą nadrobić stratę do czołówki, więc kibicie liczą na zwycięstwo. Spotkanie również odbędzie się w sobotę, 21 maja, o godz. 17.00.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.