Kiedy droga nadąży za rozwojem cywilizacji?

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Kiedy droga nadąży za rozwojem cywilizacji?

Jarosław Miłkowski

Po ul. Sosnkowskiego w Gorzowie można jeździć w kurzu, błocie albo... wcale. Mieszkańcy mają już tego serdecznie dość i skarżą się prezydentowi.

- To jest tragedia! Mieszkam tu 17 lat i przez ten czas miasto nic z tą drogą nie zrobiło – mówi nam Marian Dominiak. Mieszka przy ul. Sosnkowskiego. To ulica, która znajduje się „na tyłach” przedszkola i żłobka przy ul. Maczka. Mogą ją pamiętać choćby rowerzyści. Bo to jakby przedłużenie powrotnej polnej drogi na trasie wycieczki rowerowej z Wojcieszyc. Pisaliśmy o niej już kilka razy. Powód? Dookoła wyrastają bloki, które stawia forma Budnex, ale normalnej drogi, którą można byłoby przejechać całą ulicę, jak nie było, tak nie ma.

- Tą polną drogą nie da się jeździć ani jest sucho, bo jest wielki kurz, ani gdy mokro, bo wówczas jest straszne błoto – mówi nam Anna Dominiak, która mieszka kilkadziesiąt metrów od pana Mariana, swojego teścia.
- Ja sam nawiozłem na tę drogę 34 tatry żwiru. Ciężki sprzęt na budowy dawno już to jednak rozjeździł. Dziś droga znów jest fatalna. Ja mam już tego dość i się stąd wyprowadzam. Właśnie z tego powodu – mówi nam M. Dominiak.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz z wydaniu PLUS.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.