Kiedy otwarcie stadionu w Bielsku-Białej? Znamy termin. Ceremonia otwarcia z bogatym programem

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Klimaniec
Jacek Drost

Kiedy otwarcie stadionu w Bielsku-Białej? Znamy termin. Ceremonia otwarcia z bogatym programem

Jacek Drost

Kiedy otwarcie Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej? Wiceprezydent Bielska-Białej ujawnił, kiedy zostanie otwarty Stadion Miejski u zbiegu ulic Rychlińskiego i Żywieckiej.

Prace na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej, który miał zostać oddany do użytku w 2014 roku, zakończyły się z poślizgiem - równo rok temu. Od tego czasy trwają nad Białą spekulacje, kiedy obiekt zostanie otwarty i jakie atrakcje miasto szykuje na inaugurację. Do tej pory władze Bielska-Białej podkreślały, że trwają odbiory techniczne i unikały podania nawet przybliżonego terminu. Niektórzy zaczęli nawet podejrzewać, że z obiektem jest coś nie tak, skoro odbiory techniczne tak długo trwają.

Miesiąc temu na łamach DZ pisaliśmy, że dotarły do nas informacje, iż poślizg z otwarciem sztandarowej inwestycji prezydenta Jacka Krywulta , która kosztowała budżet miasta grubo ponad 100 mln zł, może być spowodowany tym, że obiekt na ponad 15 tysięcy miejsc nie spełnia... wymogów przeciwpożarowych - mianowicie z powodu zbyt wąskich tuneli wjazdowych, w razie ewentualnego pożaru, na teren stadionu nie wjadą bojowe wozy straży pożarnej.

Zwracaliśmy uwagę, że na wielu polskich stadionach w tunelach stoją wozy strażacki i karetki pogotowia, a na bielskim obiekcie można zauważyć jedynie karetki.

Wiceprezydent Bielska-Białej Lubomir Zawierucha uspokajał, że wszystko jest w porządku, bo jeśli byłoby coś niezgodne z przepisami przeciwpożarowymi czy innymi, to miasto nie otrzymałoby pozwolenia zamiennego na zagospodarowanie terenu.

- Przecież z tym związane są sprawy przeciwpożarowe - hydranty i drogi ewakuacyjne. Komplet materiałów podpisany przez rzeczoznawców, jeśli chodzi o zabezpieczenie przeciwpożarowe, jest w tej chwili złożony jako pozwolenie zamienne i czekamy na decyzję (stadion musiał zostać przeprojektowany, stąd m.in. starania o pozwolenie zamienne - red.). Nie widzę żadnego zagrożenia, tym bardziej że cały system hydrantów jest także we wnętrzu bryły stadionu - stwierdził wiceprezydent Zawierucha.

Dodał, że wozy strażackie nie muszą się zmieścić w tunelach, ale mogą doprowadzać do wnętrza obiektu środek gaszący za pomocą właśnie systemu hydroforów i pomp.

Wczoraj wiceprezydent Zawierucha ujawnił, że miasto przygotowuje już dokumentację w sprawie oddania obiektu do użytkowanie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Powinna ona być gotowa na przełomie lipca i sierpnia.

- Biorąc pod uwagę, że odbiory potrwają kilka tygodni, to zakładamy, że obiekt zostanie otwarty w pierwszy lub drugi weekend października - stwierdził wiceprezydent Zawierucha.

Podkreślił, że szczegółowego programu jeszcze nie ma, ale prawdopodobnie odbędzie się jakiś piknik połączony z meczem piłki nożnej, który zostanie rozegrany na nowym obiekcie i koncertem jakiegoś zespołu.

*EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
*Reforma edukacji, czyli diabeł tkwi w szczegółach SPRAWDŹ
*Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia [a]
*[a]https://dziennikzachodni.pl/wakacyjne-wyjazdy-2016-tych-krajow-lepiej-nie-odwiedzaj-msz-odradza/ga/10174182/zd/19050726

*Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Jacek Drost

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.