Jarosław Miłkowski

Kiedy podwyżki dodatków dla gorzowskich nauczycieli? Jeszcze w tym roku

Negocjować z prezydentem będzie m.in. Barbara Zajbert z ZNP. Fot. Tomasz Rusek Negocjować z prezydentem będzie m.in. Barbara Zajbert z ZNP.
Jarosław Miłkowski

Dodatki dla nauczycieli wzrosną prawdopodobnie od 1 września. Prezydent zapowiedział, że w maju przedstawi projekt uchwały dotyczącej podwyżki.

– Proszę, aby nie apelować do nas o cierpliwość. My nie obudziliśmy się za pięć dwunasta, licząc, że uda się coś wyszarpać przed
wyborami – mówiła na środowej (28 marca) sesji rady miasta Barbara Zajbert, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Przyszła do magistratu, by dowiedzieć się, jak załatwiona będzie sprawa podwyżek dodatków dla nauczycieli. Przypomnijmy: wysokość dodatków dla wychowawców i dodatków dla dyrektorów nie wzrosła od dziewięciu lat, a dodatek dla opiekunów stażu, choć wzrósł, to wynosi 40 zł.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.