Czesław Wachnik

Kiedy powstanie węzeł na A2 w Gronowie?

Czesław Wachnik

Od kilku lat władze samorządowe zabiegają o budowę w Gronowie węzła na A2. Jak na razie bezskutecznie. Może teraz się uda?

Chcąc przyspieszyć budowę zjazdu z A2 w Gronowie, gmina chce samodzielnie zlecić opracowanie, które pokazywałoby korzyści po jego powstaniu. I to zarówno gminie, jak też regionowi. Poinformował nas o tym wójt gminy Czesław Kalbar-czyk. Dodał, że już doszło do spotkania z posłami PiS, m.in. Arturem Zasadą, planowane są też kolejne spotkania. Chodzi o te z przedstawicielami marszałka, jak też wojewody.

- Bez pomocy miejscowych władz i posłów sami nic nie zdziałamy. A węzeł jest gminie bardzo potrzebny. I to nie tylko dla rozwoju gospodarczego, ale też wzrostu turystyki - tłumaczył wójt.

Nieopodal planowanego zjazdu znajduje się około 140 hektarów ziemi, z ważnym planem zagospodarowania na działalność przemysłowo - gospodarczą.

Na razie dzieje się tam niewiele, obok jest tylko kompleks stacji paliw. Gmina jednak liczy, że po wybudowaniu węzła i tym samym umożliwieniu wjazdu na autostradę A2, znajdą się przedsiębiorcy, którzy kupią działki, a w efekcie powstaną tam firmy. Zatrudnienie mogłoby tam znaleźć wielu mieszkańców. Tu ma być np. przeniesiona centrum importowe bananów.

Czesław Wachnik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.