Kiedy skończą się roboty na Żagańskiej w Iłowej?

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Wrzeszcz
Kamila Kamiennik

Kiedy skończą się roboty na Żagańskiej w Iłowej?

Kamila Kamiennik

Już od roku trwają roboty na Żagańskiej w Iłowej. Kierowcy się niecierpliwią, gdy muszą stać na światłach. Kiedy finisz prac?

Mieszkańcy Iłowej i użytkownicy drogi przy ul. Żagańskiej od ponad roku załamują ręce i ... z niecierpliwością stoją kilka minut na zwężeniu drogi, zanim światła zmienią się z czerwonych na zielone. Kierowcy denerwują się, gdy tracą kilka minut i szukają objazdu, a mieszkańcy załamują ręce, że roboty się przeciągają.

-Prace na tej drodze zdecydowanie się przeciągają. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie dodatkowych zmian dla robotników, lub po prostu zatrudnienie większej ilości dodatkowych rąk do pracy - mówi Aleksander Biegasiewicz.
Mieszkańcy Iłowej mają dosyć remontu

Zapytaliśmy wiele osób, co im tak naprawdę przeszkadza w przeciągającym się remoncie na Żagańskiej w Iłowej. Wszyscy zgodnie stwierdzają, że stanie na światłach jest bardzo męczące, szczególnie gdy ktoś się spieszy. - Roboty drogowe na tym odcinku wleką się niemiłosiernie. Kiedy to się wreszcie skończy? Nie raz musiałam stać w korkach kilka minut. Odliczam dni, kiedy wreszcie będę mogła przejechać spokojnie i nie martwić się, że spóźnię się do pracy - mówi pani Ania z Iłowej.

Remont ścieżki trwa od przeszło roku. O termin zakończenia robót zapytaliśmy pracowników drogowych, którzy poinformowali nas, że prawdopodobnie prace na tym odcinku zakończą się w lipcu, ponieważ wtedy kończą im się kontrakty.
Musi być gorzej, żeby było lepiej.

Jednak nie wszyscy negują remont Żagańskiej w Iłowej. Eugeniusz Tobiasz, wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej przyznaje, że zdarza się, że podczas akcji muszą poruszać się tą drogą, a nie zawsze jest to łatwe zadanie.

- Czasami jest to uciążliwe, bo w naszej pracy liczy się czas. Uważam jednak, że czasami musi być gorzej, żeby było lepiej. Ten remont ma poprawić stan nawierzchni na tym odcinku, wtedy wszystkim będzie jeździło się lepiej - mówi Eugeniusz Tobiasz, wiceprezes OSP w Iłowej.

Problem drogowy niedługo się skończy

Zapytaliśmy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, jak długo mieszkańcy Iłowej będą czekali na zakończenie prac remontowych na ul. Żagańskiej w Iłowej.

- Remont drogi jest realizowany według projektu ,, Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 296, w Iłowej na ul. Żagańskiej’’. Termin zakończenia prac na tym odcinku zaplanowano na 17 lipca 2017 roku. Nie sądzę, żeby roboty na drodze się przedłużyły. Wiemy, że prace trwają już dosyć długo, lecz prosimy użytkowników drogi i mieszkańców o wytrwałość - informuje Grzegorz Szulc, zastępca dyrektora ds. zarządzania drogami i mostami, w ZDW w Zielonej Górze.

Już za niecałe dwa miesiące mieszkańcy Iłowej będą mieli szansę swobodnego przejazdu przez Żagańską, bez stania na światłach. Co to zmieni? - Na pewno przestanę spóźniać się do pracy. Bardzo się cieszę, że już w połowie lipca będzie po sprawie i już nie będę musiała się denerwować - mówi Kasia z Iłowej.

Kamila Kamiennik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.