Kiedy zbudują pływalnię w Nowej Soli?

Czytaj dalej
Fot. wizualizacja urzędu miasta
Jakub Nowak

Kiedy zbudują pływalnię w Nowej Soli?

Jakub Nowak

Do końca roku miasto ma dostać pozwolenie na budowę pływalni w Nowej Soli.

Trwają prace nad dokumentacją techniczną związaną z budową krytej pływalni. W ubiegłym tygodniu władze miasta spotkały się z wykonawcą projektu. - Uzyskaliśmy po raz kolejny potwierdzenie, że termin uzyskania pozwolenia na budowę, czyli koniec bieżącego roku, jest absolutnie nieprzekraczalny. To bardzo ważne z punktu widzenia starań o dofinansowanie tej inwestycji - informuje wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. Jak podkreśla, na razie „wszystko jest na dobrej drodze”.

Przypomnijmy: początkowo inwestycja miała zostać sfinansowana w ramach pieniędzy unijnych, o które walczyły gminy zrzeszone w Nowosolskim Obszarze Funkcjonalnym. Z kilku wielkich projektów możliwy do realizacji okazał się jednak tylko ten, związany ze wspólnym transportem, dlatego miasto postanowiło szukać innych rozwiązań. - To kolejne nasze podejście, mam nadzieję że tym razem udane - komentował już na naszych łamach prezydent miasta, Wadim Tyszkiewicz. - Oczywiście jestem cały czas ostrożny, i już dziś ostrzegam przed nadmiernym optymizmem - mówił, podkreślając przy tym, że wiele od realizacji tej budowy będzie zależało od rynku nieruchomości w regionie i kraju. - Chodzi głównie o sprzedaż działek i o nowych inwestorów - tłumaczył nam W. Tyszkiewicz.

Osobną kwestią jest próba otrzymania dofinansowania na budowę basenu - chodzi o około 33 proc. wartości całej inwestycji, która szacowana jest dziś na 12 mln zł. - Jeśli się uda, to w planach mamy pływalnię z prawdziwego zdarzenia. Podkreślam słowo pływalnia, bo zrezygnowaliśmy ostatecznie z rur i innych atrakcji, z których można skorzystać w pobliskiej Zielonej Górze - opowiadał Tyszkiewicz. Realny termin zakończenia inwestycji to końcówka 2018 roku.

Jakub Nowak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.