Kiedy zbudują pływalnię w Nowej Soli?

Czytaj dalej
Fot. wizualizacja urzędu miasta
Jakub Nowak

Kiedy zbudują pływalnię w Nowej Soli?

Jakub Nowak

Do końca roku miasto ma dostać pozwolenie na budowę pływalni w Nowej Soli.

Trwają prace nad dokumentacją techniczną związaną z budową krytej pływalni. W ubiegłym tygodniu władze miasta spotkały się z wykonawcą projektu. - Uzyskaliśmy po raz kolejny potwierdzenie, że termin uzyskania pozwolenia na budowę, czyli koniec bieżącego roku, jest absolutnie nieprzekraczalny. To bardzo ważne z punktu widzenia starań o dofinansowanie tej inwestycji - informuje wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. Jak podkreśla, na razie „wszystko jest na dobrej drodze”.

Przypomnijmy: początkowo inwestycja miała zostać sfinansowana w ramach pieniędzy unijnych, o które walczyły gminy zrzeszone w Nowosolskim Obszarze Funkcjonalnym. Z kilku wielkich projektów możliwy do realizacji okazał się jednak tylko ten, związany ze wspólnym transportem, dlatego miasto postanowiło szukać innych rozwiązań. - To kolejne nasze podejście, mam nadzieję że tym razem udane - komentował już na naszych łamach prezydent miasta, Wadim Tyszkiewicz. - Oczywiście jestem cały czas ostrożny, i już dziś ostrzegam przed nadmiernym optymizmem - mówił, podkreślając przy tym, że wiele od realizacji tej budowy będzie zależało od rynku nieruchomości w regionie i kraju. - Chodzi głównie o sprzedaż działek i o nowych inwestorów - tłumaczył nam W. Tyszkiewicz.

Osobną kwestią jest próba otrzymania dofinansowania na budowę basenu - chodzi o około 33 proc. wartości całej inwestycji, która szacowana jest dziś na 12 mln zł. - Jeśli się uda, to w planach mamy pływalnię z prawdziwego zdarzenia. Podkreślam słowo pływalnia, bo zrezygnowaliśmy ostatecznie z rur i innych atrakcji, z których można skorzystać w pobliskiej Zielonej Górze - opowiadał Tyszkiewicz. Realny termin zakończenia inwestycji to końcówka 2018 roku.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.