Kiedyś ciągnik robił: pyr, pyr. A teraz? Aż chałupa się trzęsie!

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Kiedyś ciągnik robił: pyr, pyr. A teraz? Aż chałupa się trzęsie!

Jarosław Miłkowski

- 20 lat temu na polu były konie, dziś rolnik wyjeżdża ciągnikiem - mówią sołtysi. Opowiadają nam , jak ich wsie zmieniły pieniądze z Unii Europejskiej.

- Kiedyś to nic u nas we wsi nie było. Czasem nawet wody w studniach brakowało. A teraz… Woda jest w każdym domu. W tej chwili właśnie kończą u nas zakładać światłowody. Wcześniej ktoś miał trochę tego internetu, jak sobie założył antenę. Teraz będą mieli go wszyscy – mówi nam Zbigniew Marczak. Wie, co mówi, bo sołtysem w Nowych Dzieduszycach (w gminie Witnica) jest już 30 lat.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.