Jarosław Miłkowski

Kierowca autobusu nie widział, że niepełnosprawny na wózku czeka na przystanku

„Tajemniczym klientem”, który sprawdzał zachowanie kierowców w MZK, był Marcin Baradziej. Fot. Tomasz Rusek „Tajemniczym klientem”, który sprawdzał zachowanie kierowców w MZK, był Marcin Baradziej.
Jarosław Miłkowski

Nasz niepełnosprawny Czytelnik czekał na przystanku. Gdy podjechał autobus, kierowca nie pomógł wjechać wózkiem do środka...

- Taka sytuacja zdarzyła mi się już po raz drugi. Kierowca nie zabrał mnie do autobusu – opowiada naszemu dziennikarzowi pan Jacek, niepełnosprawny Czytelnik, który od wielu lat porusza się na elektrycznym wózku elektrycznym. Kilka dni temu chciał on pojechać z ul. Podmiejskiej na os. Staszica, by w kiosku odebrać paczkę.

 • Czy kierowcy mają pomagać niepełnosprawnym?
 • Co proponują kierowcom niepełnosprawni?
 • Dlaczego autobusy zajeżdżają na początek zatoczek?
Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.