Paweł Nijaki

Kilka informacji z powiatu krośnieńskiego

Paweł Nijaki

Co słuchać w powiecie krośnieńskim?

Zbadaj swój wzrok i zapobiegnij jaskrze
W poniedziałek, 18 stycznia, w ośrodku zdrowia przy ul. Kresowej 258 w Gubinie, od godz. 13.00 do 15.00, odbędzie się komputerowe badanie wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego. Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 68 455 80 62 do 18 stycznia. Koszta badania wzroku to 5 zł, a ciśnienia śródgałkowego - 10 zł. Podczas wizyty istnieje również możliwość zapisania się na konsultację okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych. Badanie przeznaczone jest tylko dla osób dorosłych.

Nie siedź w domu, maszeruj z nami
16 stycznia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krośnie Odrzańskim zaprasza wszystkich słuchaczy, ich znajomych oraz sympatyków na marsz noworoczny. Rozpocznie się on o godz. 10.00 wyjściem sprzed siedziby Uniwersytetu przy ul. Piastów 10. Stamtąd trasa marszu doprowadzi spacerujących do Łochowic, gdzie w świetlicy wiejskiej będzie można zregenerować siły przy herbacie, kawie i ciastku. W czasie marszu zapewniony będzie również samochód techniczny, więc nie ma co się martwić o kondycję.

Zwiedź kulisy teatru podczas ferii
Centrum artystyczno-kulturalne Zamek oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim zapraszają od 18 do 22 stycznia na ciekawe wycieczki. Mogą w nich wziąć udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy. Wszyscy chętni mogą zapisać się na listach dostępnych w sekretariatach szkolnych. Obowiązkowo należy dostarczyć zgodę opiekuna na udział dziecka w wyjazdach. Formularz zgody będzie dostępny w sekretariacie SP 1, 2 i 3. W programie zwiedzanie kulis Lubuskiego Teatru, warsztaty tworzenia lizaków w Krainie Słodkości oraz wyjazd na projekcję filmu w Cinema City w Zielonej Górze. W piątek 22 stycznia zorganizowane zostaną zajęcia i warsztaty w hali sportowo-widowiskowej.

Seniorzy też tworzą wspaniałe dzieła
Galeria Ratusz w Gubinie zaprasza już dziś o godzinie 17.00 na otwarcie wystawy zbiorowej pt. „Mamy talent, mamy talent, mamy talent”. Swoje prace zaprezentują studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczestnicy szkółki malarskiej. Wernisaż podsumowuje ubiegłoroczne dokonania artystyczne.

Paweł Nijaki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.