Jakub Nowak

Kilka ulic doczeka się remontów

W tegorocznym budżecie zagospodarowano m.in. 300 tys. zł na położenie nowych dywaników asfaltowych na trzech nowosolskich drogach: ul. Szkolnej (od ul. Fot. Archiwum Urzędu Miasta W tegorocznym budżecie zagospodarowano m.in. 300 tys. zł na położenie nowych dywaników asfaltowych na trzech nowosolskich drogach: ul. Szkolnej (od ul. Parafialnej do ul. Wandy), Szarych Szeregów oraz Jaracza. Remonty będa też na trasach osiedlowych.
Jakub Nowak

Miasto szykuje się do kolejnych „drogowych” przetargów. Wiosną mogą rozpocząć się prace przy ul. Kołłątaja i Kupieckiej. Nowych nawierzchni doczekają się także ul. Szkolna, Szarych Szeregów i Jaracza.

Remonty miejskich ulic od zawsze były jednym z głównych tematów, który szczególnie leży na sercu mieszkańców Nowej Soli. Sporo telefonów od naszych Czytelników dotyczy właśnie dziur na tej czy innej trasie, a także pytań, kiedy doczeka się ona w końcu kompleksowej przebudowy.

Na jakie zmiany na drogach możemy liczyć więc w tym roku? Wczoraj opisaliśmy na naszych łamach największą drogową inwestycję w Nowej Soli (za blisko sześć milionów złotych), czyli przebudowę i dalszą budowę ulicy Ciepielowskiej. Tutaj prace mają ruszyć już wiosną. Jak informuje jednak nowosolski magistrat, równolegle toczą się także działania, związane z przebudową innych, także tych mniejszych tras.

W tym roku, jak wynika z wieloletniego planu remontów dróg, a także odpowiednich zapisów w budżecie, nowych dywaników asfaltowych powinny doczekać się trzy ulice. Chodzi o ul. Szkolną (od ul. Parafialnej do ul. Wandy), Szarych Szeregów oraz ul. Jaracza.

- Mam nadzieję, że przetarg na to zadanie uda się rozpisać już wczesną wiosną - tłumaczy wiceprezydent miasta, Jacek Milewski. Planowany koszt to ok. 300 tys. zł. Warto przy tej okazji zaznaczyć, że w budżecie na ten rok zapisano także przebudowę małych, osiedlowych tras. Chodzi o takie ulice jak Spokojną, Podgórną, Zygmunta Starego, Stasia i Nel oraz ul. Zawadzkiego Zośki. W sumie ich remont kosztować będzie 1,6 mln zł (w tym są także koszty odwodnienia i oświetlenia). Osobną zaś sprawą jest modernizacja ulic Kołłątaja i Kupieckiej (na odcinku od Kołłątaja do Kościuszki) wraz z pieszym łącznikiem do ulicy Kościuszki. Szacowany koszt tej inwestycji to około milion złotych.

- W ramach tego zadania przebudujemy pod kątem poprawy bezpieczeństwa skrzyżowanie ulicy Kupieckiej z Kościuszki. W tej chwili przygotowujemy przetarg, w którym wyłonimy wykonawcę tych prac. Zamierzamy go ogłosić jeszcze w lutym. Mam nadzieję, że uda nam się „zmieścić” w zaplanowanej w budżecie kwocie i na jesieni tego roku nowosolanie będą mogli korzystać z kolejnych, zmodernizowanych kompleksowo ulic w centrum naszego miasta - zaznacza wiceprezydent J. Milewski.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.