Leszek Kalinowski

Kilometr dachu, czyli trwa zadaszanie peronów, a mieszkańcy mają wiele pytań

Trwa zadaszanie peronów w Zielonej Górze, koniec prac zaplanowano w październiku br. Fot. Mariusz Kapała Trwa zadaszanie peronów w Zielonej Górze, koniec prac zaplanowano w październiku br.
Leszek Kalinowski

Trwa zadaszanie peronów, budowa pochylni rowerowej przy podziemnym tunelu, przebudowa wiaduktu kolejowego nad ulicą Batorego. Mieszkańcy bacznie obserwują te inwestycje i zadają nam wiele pytań.

- Super, że perony wreszcie dostają dach. W końcu będzie to jakoś wyglądać i co najważniejsze, nie powinno nam już kapać na głowę - zauważa Robert Janus.

Pan Tomasz nie patrzy na montowanie konstrukcji z takim optymizmem.

- Widzę, że szerokość nowego zadaszenia pomiędzy peronem pierwszym a trzecim (do budynku nastawni) jest znacznie węższa od tej na wizualizacji. Gdy będzie lało, część podróżnych przemieszczających się np. na przystanki sięgnie deszcz czy śnieg - uważa pan Tomasz.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.