Klaruje się wizja muzeum Odry w Nowej Soli

Czytaj dalej
Fot. wizualizacja
Filip Pobihuszka

Klaruje się wizja muzeum Odry w Nowej Soli

Filip Pobihuszka

Nowosolski magistrat dostał do zatwierdzenia ostateczną wersję koncepcji Muzeum Odry. Jednak droga do tego multimedialnego cuda jest jeszcze daleka.

Władze miasta spotkały się w ubiegłym tygodniu z przedstawicielami białostockiej firmy projektowej, odpowiedzialnej za koncepcję planowanego na pl. Solnym Muzeum Odry. O szczegółach nie omieszkał poinformować na swoim Facebooku wiceprezydent Jacek Milewski.

- Trwają intensywne prace nad dokumentacją techniczną przyszłego „Muzeum Odry” w dawnym magazynie solnym. Projektanci przedstawili do zatwierdzenia ostateczną wersję koncepcji programowo – przestrzennej przyszłego muzeum - czytamy we wpisie. - Robocza nazwa „Muzeum Odry” jest w tym przypadku nieco myląca. Główną ideą projektu (...) jest pokazanie dziedzictwa kulturowego Środkowego Nadodrza w innowacyjnej przestrzeni dawnego magazynu solnego. Przyszła placówka będzie raczej multimedialną i interaktywną ekspozycją edukacyjno-dydaktyczną - pisze J. Milewski.

Na projektach wyraźnie widać m.in. wielki model łodzi żaglowej, przechodzący przez obie kondygnacje magazynu.
Jak wyjaśnia wiceprezydent, powodzenie przedsięwzięcia zależy od pozyskania unijnych pieniędzy. Całość ma bowiem kosztować ok. 10 mln zł. Magistrat chce postarać się o 85-proc. dofinansowanie z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.