Kluby liczą na zdecydowanie lepszy sezon i wyższe miejsce

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jakub Kłyszejko

Kluby liczą na zdecydowanie lepszy sezon i wyższe miejsce

Jakub Kłyszejko

Dla Odry Bytom Odrzański i Czarnych Browar Witnica poprzednie rozgrywki nie były nadzwyczaj udane. Teraz ma być znacznie lepiej

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej ubiegłego sezonu nastroje w Bytomiu Odrz. były bardzo kiepskie. Klub plasował się na dole tabeli i miał sporą stratę do bezpiecznego miejsca. Jednak druga część sezonu była zdecydowanie lepsza w ich wykonaniu i Odra dziewiąty sezon z rzędu rozpocznie na czwartoligowych boiskach. Czarni Browar Witnica przez cały sezon grali na równym, solidnym poziomie. Efektem tego było 13.miejsce. Pozycja może nie należy do najwyższych, ale zespół nie musiał martwić się o utrzymanie w lidze. Klub od kilkunastu lat nie schodzi z pewnego poziomu i tak samo powinno być w sezonie 2017/2018.

- Nasze nastawienie jest bojowe, zresztą jak zawsze. Rozpoczęliśmy testy, pojawili się na nich chętni do gry u nas, także powinniśmy kogoś z nich wybrać. Frekwencja na treningach również nie wygląda najgorzej. Chcemy stawiać na młodzież i budować zespół z perspektywami. Jak to wyjdzie, zobaczymy. Starsi także muszą być, bo bez tego się nie da. Młodsi muszą się od kogoś uczyć. Jesteśmy w trakcie kompletowania drużyny. Ze Starego Kurowa pozyskaliśmy Bartka Hajdasa. W kolejnym sezonie w naszych barwach nie zobaczymy Rafała Timoszyka i Bartosza Werbskiego. Celujemy w poprawę miejsca z ubiegłego sezonu. Chcielibyśmy zająć miejsce w pierwszej ósemce. Liga w tym roku będzie trochę mocniejsza. Mniej drużyn zagra i liczę, że pozytywnie wpłynie to na poziom rozgrywek – podsumował prezes Czarnych Browar Dariusz Nauman.

Drużyna trenera Mariusza Janowiaka rozegra jeszcze cztery mecze kontrolne. Za sobą ma już jeden, przegrany 1:2 z Piastem Karnin Gorzów. Bramkę w tym spotkaniu zdobył Karol Zakryszko. Plan najbliższych sparingów: Warta Słońsk (piątek, godz. 19:00), Dąb Dębno (25.07), Spartak Deszczno (29.07), Kłos Pełczyce (05.08).

W Bytomiu Odrzańskim doszło do zmiany trenera. Jakuba Wolnego zastąpił Henryk Mazurkiewicz. Poprzedni szkoleniowiec zrezygnował z pracy, ponieważ w tym roku poprowadzi zajęcia w akademii piłkarskiej w Głogowie. Zespół zaczął treningi już 4 lipca. W klubie dojdzie do wielu zmian kadrowych. Z Odry odeszło kilku ważnych piłkarzy, którzy w poprzednim sezonie stanowili o sile zespołu Konrad Kosmala, Patryk Kozłowski, Mykyta Loboda, Arkadiusz Łuczyński i Krystian Żyża.

- Trener Mazurkiewicz ma do dyspozycji około 18-19 zawodników. Zależy nam na pozyskaniu Damiana Kostrzewy z Liwna Zabór. On chce u nas grać. Musimy jeszcze dogadać się z jego klubem. Dołączyliśmy do pierwszej drużyny naszych juniorów tj. Tomasz Gawlik, Dawid Witkowiak, Michał Peszke i Adrian Łuczyński. Chcemy grać przede wszystkim młodzieżą. Po rehabilitacji wrócił Maciej Konsewicz. W okresie przygotowawczym zagramy z Mieszkiem Konotop, Chrobrym IIGłogów, Pogonią Przyborów i Amatorem Bobrowniki. Chcielibyśmy w końcu grać spokojnie. W poprzednich dwóch sezonach balansowaliśmy na granicy spadku. Trudno będzie osiągnąć nam dobry wynik, ponieważ wykruszają się doświadczeni zawodnicy. Braki musimy uzupełnić młodzieżą. Będziemy mieli jedną z najmłodszych drużyn w lidze. Oby nasi juniorzy udźwignęli ciężar gry w czwartej lidze. Nie jest też tajemnicą, że mamy najmniejszy budżet wśród wszystkich ekip. Jesteśmy małym miasteczkiem, ale jakoś dajemy radę. Ostatnio prawie każdy mecz był dla nas na wagę złota. Stąd nie mogliśmy ogrywać młodzieży. Teraz oni będą musieli wziąć sprawy w swoje ręce. - powiedział honorowy prezes Odry Bytom Odrzański Antoni Bernat.

Jakub Kłyszejko

Piłka nożna, koszykówka oraz wszystko co związane ze sportem. Kibic FC Barcelony. Dziennikarz sportowy w "Gazecie Lubuskiej".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.