Kobiety w Lubuskiem zarabiają mniej. Są niedoceniane?

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Marek Białowąs

Kobiety w Lubuskiem zarabiają mniej. Są niedoceniane?

Marek Białowąs

Są dobrze wykształcone, sumienne i pracowite, a mimo to zarabiają mniej niż mężczyźni. W naszym regionie pensja kobiety jest o 334 zł niższa od pensji mężczyzny – to dane z GUS-u

Jak wynika z informacji Głównego Urzędu Statystycznego, w październiku 2014 roku Lubuszanie zarabiali średnio 3635,90 zł. – To ostatnie z dostępnych danych oficjalnej statystyki – przyznaje Iwona Goździcka z urzędu statystycznego w Zielonej Górze.
Wypłaty nie były jednak równe dla wszystkich, jeśli weźmiemy pod uwagę płeć pracowników. Mężczyźni zarabiali 3796,33 zł, a kobiety 3462,24 zł, czyli o 334 zł mniej. Tymczasem pracodawcy, z którymi rozmawialiśmy wczoraj, nie potwierdzają takich danych.

– Pensje są jednakowe, nikt nie jest dyskryminowany. Każdy pracownik przy zatrudnianiu podpisuje oświadczenie, w którym informowany jest o zakazie dyskryminacji – podkreśla Zbigniew Wilczyński, prezes Meprozetu w Starym Kurowie, firmy zajmującej się produkcją konstrukcji stalowych.

– Oczywiście, że kobiety zarabiają tyle samo, co mężczyźni. Nie widzę powodu, by było inaczej – mówi stanowczo Szymon Łuszczewski, HR manager w Faurecii Gorzów.

Cały materiał przeczytasz w "Gazecie Lubuskiej PLUS": Nie doceniamy kobiet?

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.