Arkadiusz Dembiński

Kochają psy, więc założyli hotel dla czworonogów - odwiedziliśmy Podleśną Zagrodę w Mieścisku

Jak wyjaśniają właściciel hotelu, wybierając miejsce na swoją Podleśną Zagrodę, szukali lokalizacji, która będzie odpowiadała nie tylko psom, ale i nie Fot. arch. Rakocy Jak wyjaśniają właściciel hotelu, wybierając miejsce na swoją Podleśną Zagrodę, szukali lokalizacji, która będzie odpowiadała nie tylko psom, ale i nie byłaby uciążliwa dla sąsiadów.
Arkadiusz Dembiński

Lato to czas wakacyjnych wyjazdów, na które nie zawsze można ze sobą zabrać psa. Co zrobić z czworonogiem, gdy nie mamy nikogo bliskiego, kto mógłby się nim zaopiekować? Z pomocą przychodzą hotele dla zwierząt. Jeden z nich założyła w Mieścisku rodzina Rakocych, którzy od lat sami hodują psy rasy siberian husky i startują z nimi w zawodach psich zaprzęgów.

Rakocy Team to nazwa rodzinnego klubu psich zagrzęgów z Mieściska w powiecie wągrowieckim. Ostatnio rodzina Rakocych zdecydowała się na założenie prawdziwego psiego raju w dawnym gospodarstwie leżącym na skraju lasu w Mieścisku.

- Psy w moim życiu były obecne już od najmłodszych lat. Moi rodzice kupili pierwszego huskiego, gdy ja miałem roczek. Z czasem psów przybywało i obecnie mamy spore stado psów tej właśnie rasy. W poszukiwaniu lepszych warunków dla naszych psów przeprowadziliśmy się do Mieściska. Teraz ze względu na sporą ilość miejsca, przyjazne warunki oraz zamiłowanie do zwierząt, wspólnie wpadliśmy na pomysł, aby stworzyć hotel dla psów oraz innych zwierząt - przyznaje Krystian Rakocy i dodaje: - Pomyśleliśmy, że w ten sposób będziemy mogli pomóc innym miłośnikom psów w sytuacji, gdyby np. chcieli wyjechać na urlop lub mieli pilny wyjazd służbowy i nie mieliby, co zrobić ze swoim pupilem. Lata doświadczenia pracy z psami nauczyły nas indywidualnego podejścia do każdego z nich. Najważniejsze dla nas jest to, aby zapewnić naszym gościom bezpieczeństwo, wystarczającą dawkę aktywności na dużych wybiegach oraz zabawy - tak, aby jak najmniej tęskniły za swoimi właścicielami - dodaje.

Jak wyjaśniają właściciele hotelu, wybierając miejsce na swoją Podleśną Zagrodę, szukali lokalizacji, która będzie odpowiadała nie tylko psom, ale i nie byłaby uciążliwa dla sąsiadów.

- Nasz hotel umiejscowiony jest w lesie przy prywatnym domu z dala od sąsiadów i hałasów. Obszerne wybiegi są ogrodzone, a psy mogą mieszkać w zewnętrznych, zadaszonych kojcach z budami lub wewnątrz przerobionej na „psie potrzeby” stajni z dużymi, czystymi boksami, wewnątrz których również znajdują się psie budy. Jest to idealne rozwiązanie w upalne dni, gdyż w „stajni” jest chłodniej - wyjaśniają.

W sieci powstała już strona internetowa hotelu - podlesnazagroda.pl można ją znaleźć także na Facebooku.

Arkadiusz Dembiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.