Kogo szukają lubuscy pracodawcy

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Jarosław Miłkowski

Kogo szukają lubuscy pracodawcy

Jarosław Miłkowski

Jeśli ma się fach w ręku, robota już czeka. Dla fachowców z kilkudziesięciu branż!

- Poszukujemy przede wszystkim pracowników magazynu-centrum obsługi zwrotów zamówień do sklepów internetowych z branży modowej, czyli odzieży, obuwia i akcesoriów – mówi Elżbieta Stachowiak, specjalista ds. marketingu Ingram Micro w Świebodzinie.

- My poszukujemy spawaczy i ślusarzy. I to nieustannie od lat. Osobom, które nie mają kierunkowego wykształcenia oferuję kursy w ramach przyuczania się do zawodu. Początkujący pracownik nie zarobi tyle, co fachowiec z wieloletnim doświadczeniem, ale godziwie. Pomimo to, co jakiś czas mamy problem ze znalezieniem nowych pracowników – słyszymy z kolei od Franciszka Jamniuka, który w Słońsku prowadzi firmę Stahl-Mont.

Spawaczy szuka też Meprozet w Starym Kurowie. Firma sama płaci za kursy w tym fachu, które organizuje w porozumieniu z urzędem pracy w Strzelcach Krajeńskich.

Całość przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu PLUS.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.