Kolejki jak były, tak będą

Czytaj dalej
Fot. Pixabay.com
Jarosław Miłkowski

Kolejki jak były, tak będą

Jarosław Miłkowski

Co zmieni się w lecznicach od 1 października, gdy znajdą się one w utworzonej sieci szpitali? Szefowie lecznic mówią, że nowy będzie sposób finansowania, bo kolejki pozostaną po staremu.

Sieć szpitali powstała w oparciu o trzy filary: przy każdym szpitalu ma być przychodnia nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, pacjent po opuszczeniu szpitala musi być od razu przyjęty do poradni przyszpitalnej, szpital ma być finansowany na zasadzie ryczałtu. Sieć rusza 1 października.

– U nas zauważalną zmianą będzie to, że pacjent nie będzie szedł do ambulatorium przy ul. Pilsudskiego, ale do nas. Ambulatorium będzie poniżej SOR-u – mówi Robert Surowiec, wiceprezes szpitala w Gorzowie.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.