Kolejna hala sportowa w Słubicach? I to nie byle jaka! Gmina własnie ogłosiła przetarg

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Aleksandra Sierżant

Kolejna hala sportowa w Słubicach? I to nie byle jaka! Gmina własnie ogłosiła przetarg

Aleksandra Sierżant

Ta gmina ma rozmach! W Słubicach już niebawem stanie nowa sala gimnastyczna dla uczniów podstawówki. To już kolejna tego typu inwestycja w przeciągu ostatnich kilku lat.

– Jeszcze w tym roku chcemy rozpocząć prace, tak, żeby do końca 2021 roku sala była gotowa – mówi burmistrz Słubic, Mariusz Olejniczak. – Cieszę się, że w kolejnej gminnej szkole uczniowie będą mieć atrakcyjne warunki do uprawiania sportu – dodaje.

Hala sportowa przy SP3 w Słubicach

Przetarg na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach wraz z zapleczem sanitarnym gmina ogłosiła w końcówce czerwca.

Projekt obejmuje budowę sali gimnastycznej o powierzchni 600 mkw, z możliwością podziału na jej na dwie części, za pomocą kotary, tak by jednocześnie można było prowadzić lekcje wychowania fizycznego dla różnych grup.

Inwestycja przyjazna niepełnosprawnym

W budynku (cały ma mieć powierzchnię ponad 900 mkw) zaprojektowano ponadto salę da zajęć korekcyjnych, sanitariaty, także dla osób niepełnosprawnych. Uczniowie będą tam też mogli korzystać z natrysków i szatni. Przy wejściu głównym znajdować się będzie podjazd, a przy łączniku prowadzącym do szkoły – platforma ułatwiającą komunikację uczniom niepełnosprawnym.

– Rozwój bazy oświatowej to stale nasz priorytet – podkreśla burmistrz Mariusz Olejniczak i przypomina, że gmina zakończyła właśnie budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. Na inwestycje w oświacie idą co roku z budżetu gminy naprawdę duże pieniądze. W ub. roku było to ponad 5 mln zł, w tym ma być prawie 6,5 mln zł.

Źródło: Gmina Słubice

WIDEO: Słubice. Wieża nadajnikowa PLAY w Słubicach

Aleksandra Sierżant

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.