Jakub Nowak

Kolejne fabryki jeszcze w tym roku

Tak ma prezentować się nowa hala zakładu IdeaPro na południu. Tak ma prezentować się nowa hala zakładu IdeaPro na południu.
Jakub Nowak

Jeszcze w tym roku na południowej strefie rozpocznie się budowa nowej fabryki firmy IdeaPro. Prezydent zapowiada też dalsze inwestycje.

- Gdy zaczynaliśmy było nas czterech. Obecnie zatrudniamy 33 osoby - opowiada Piotr Rudy, szef nowosolskiej firmy IdeaPro, która jeszcze w tym roku planuje poważną inwestycję na południowej strefie ekonomicznej. Chodzi o budowę nowego zakładu o powierzchni ok. czterech tysięcy metrów kwadratowych na powierzchni 2,5 hektara. - Docelowo pomieści 120 osób, będzie jednak możliwość rozbudowy - zaznacza.

Przypomnijmy: dziś firma mieści się w nowosolskim Parku Naukowo-Technologicznym „Interior”.

Łukasz Rut, dyrektor ds. promocji „Interioru”, nie ukrywa, że sukces ich rezydenta to duży powód do dumy. - To bodaj, obok skutecznego wspierania start-up, nasz największy sukces - zaznacza. Dlaczego? - Bo „inkubowaliśmy” tę firmę od pierwszego dnia jej funkcjonowania. Najpierw przekształciliśmy jedną z sal konferencyjnych w ich biuro, bo nie było miejsca dla kolejnego rezydenta w parku.

Później zaproponowaliśmy udział w projekcie współpracy nauki i biznesu Akcelerator Innowacji.

Następnie prowadziliśmy wspólnie badania wykorzystując laboratorium metrologiczne. Przeprowadziliśmy też w firmie audyt technologiczny i wspieraliśmy w skutecznym wdrożeniu innowacji procesowej w ramach projektu Voucher na innowacje. A na końcu, jako ukoronowanie naszej współpracy, założyliśmy wspólną spółkę Hard Metal, która prowadzi prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie utwardzania metalu pracującego w krytycznie trudnych warunkach - opowiada Ł. Rut.

Prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz również nie ukrywa zadowolenia.

- Przykład IdeiPro to miód na moje serce. To idealny model do naśladowania, który udowadnia ponadto, że w Interiorze można rozwinąć skrzydła - mówi. Jak też zaznacza, to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. - Myślę, że niedługo będziemy mogli zdradzić więcej odnośnie kolejnej firmy, która planuje zbudować fabrykę na południu. Obecnie prowadzimy rozmowy - informuje W. Tyszkiewicz.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.