Kolejne pochówki pod ul. Sikorskiego. Jeden szkielet wygląda... jakby się uśmiechał

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Kolejne pochówki pod ul. Sikorskiego. Jeden szkielet wygląda... jakby się uśmiechał

Jarosław Miłkowski

Na wysokości prezbiterium katedry archeolodzy odsłonili wczoraj cztery szkielety prawdopodobnie z przełomu XV i XVI wieku. Znaleźli też wiekowy dzbanek.

- Odsłoniliśmy cztery pochówki szkieletowe. Jeden z nich, składający się z trzech szkieletów, prawdopodobnie jest zbiorowy. Czwarty został zniszczony wkopem pod późniejsze pochówki – mówi Stanisław Sinkowski, szef działu archeologii w Muzeum Lubuskim. We wtorek archeolodzy natrafili, a wczoraj odsłonili cztery szkielety prawdopodobnie z przełomu XV i XVI wieku. Znajdowały się pod ul. Sikorskiego na wysokości prezbiterium katedry Wokół szkieletów nie ma śladów po trumnach. Pochówki były ok. 2 m pod ziemią.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.