Kolejne zmiany w ruchu. Jak jeździć po centrum Gorzowa?

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Kolejne zmiany w ruchu. Jak jeździć po centrum Gorzowa?

Jarosław Miłkowski

Przebudowa ul. Sikorskiego wkracza w kolejny etap. W poniedziałek 15 kwietnia drogowcy zaczną prace od ul. Chrobrego w kierunku Młyńskiej. Będą też robić drogę od katedry do Arsenału. Co powinni wiedzieć kierowcy, pasażerowie MZK oraz piesi?

Jeszcze w niedzielę, kto jechał z Zawarcia do centrum, po ul. Chrobrego jechał nitką bliżej katedry. Z kolei kierowcy, którzy jechali w stronę mostu Staromiejskiego, na wysokości Arsenału musieli przejechać ze swojej nitki na lewą część Chrobrego, a na prawą wracali na wysokości ul. Wodnej. Od poniedziałku 15 kwietnia będzie na odwrót. Trakcja PRKiI, która z AB Kowno jest wykonawcą remontu ul. Sikorskiego, przystępuje bowiem do nowych etapów robót.

Pierwszy etap: drogowcy będą teraz zajmowali się jezdnią od Titanika do Arsenału. Na przełomie roku była ona już raz zamknięta, ale wówczas wykonawca zajmował się ułożeniem nowego torowiska koło katedry. Gdy je zrobił, puścił tędy ruch i na głównym skrzyżowaniu zajął się torowiskiem od strony Rossmanna. W czasie około dwumiesięcznych prac położył nie tylko nowe tory, ale również położył nowy asfalt. Teraz wraca na nitkę od strony katedry, by już tylko zająć się nawierzchnią.

Drugi etap prac: Trakcja PRKiI zabiera się też za kolejny odcinek ul. Sikorskiego – od skrzyżowania z ul. Chrobrego w kierunku ul. Młyńskiej. Torowisko w tym miejscu jest już ułożone. Teraz przyszedł czas na drogę.

Co to wszystko oznacza dla poruszających się przez centrum?

W nocy z niedzieli na poniedziałek ruch samochodów po ul. Chrobrego zostaje przeniesiony z nitki od strony katedry na nitkę od strony Rossmanna. Kto więc teraz wjedzie w ul. Chrobrego z ul. Wybickiego lub Jagiełły aż do mostu (i dalej) będzie mógł jechać prosto. Przez samo centrum do dyspozycji jest jednak tylko jeden pas ruchu. Drugi pas jest bowiem dla jadących z naprzeciwka. Kto będzie jechał od strony mostu, ten na wysokości Titanika będzie musiał zjechać z prawej na lewą nitkę. Na „swoją starą nitkę” wróci koło Arsenału. Rozwiązanie nie powinno być dla kierowców obce, bo tak już jeździli do lutego.

Niewiele zmienia się dla pieszych. W samym sercu miasta przez ul. Chrobrego dalej będą mogli przejść na wysokości wejścia do katedry.

Odrobinę więcej zmienia się dla pasażerów autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji. W stronę Zawarcia wciąż obowiązuje tymczasowy przystanek za wjazdem w ul. Wodną. Z kolei w drugą stronę przystanek przy Arsenale zostaje przeniesiony w okolice Titanika.

Co jeszcze warto wiedzieć? Z ul. Chrobrego ponownie będzie można wjechać w ul. Pocztową, ale bezpośrednio z niej – i to spora zmiana! – nie wyjedzie się już w ul. Sikorskiego. Teraz trzeba będzie skręcić z ul. Pocztowej w ul. Starą, a z niej w ul. Strzelecką. To rozwiązanie pozwoli dojechać do Parku 111. Co ważne, nie można pojechać tędy w przeciwnym kierunku, bo ul. Pocztowa znów jest jednokierunkowa.

Kolejne zmiany czekają kierowców od środy. Będzie już można pojechać wyremontowanym odcinkiem od ul. Herberta i Dzieci Wrzesińskich do ul. Hajmanowskiej. Zamknięte za to zostanie skrzyżowanie ulic: Sikorskiego, Pionierów i Wełniany Rynek. W tę ostatnią ulicę będzie można wjechać jedynie prze łącznik od strony ul. Dzieci Wrzesińskich.
Mapki objazdami znajdziecie na gazetalubuska.pl.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.