Łukasz Koleśnik

Kolejny oddział szpitala w Krośnie zamknięty

Sytuacja w szpitalu w dalszym ciągu nie ulega poprawie Fot. Google Street View Sytuacja w szpitalu w dalszym ciągu nie ulega poprawie
Łukasz Koleśnik

Kolejne złe wiadomości docierają ze szpitala w Krośnie Odrzańskim. W środę, 19 października zamknięto kolejny oddział. Tym razem przestał działać oddział wewnętrzny.

Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o tym, że zamknięte zostały dwa oddziały: ginekologiczno-położniczy oraz chirurgii ogólnej. Powodem był brak anestezjologa. Kryzys zażegnano po kilku dniach. Jak się okazało, nie na długo, ponieważ oddział wewnętrzny przestał funkcjonować 19 października. O całej sytuacji już został powiadomiony Narodowy Fundusz Zdrowia.

Sytuacja w szpitalu w dalszym ciągu nie ulega poprawie. Starostwo chciałoby przejąć placówkę z rąk prywatnej spółki - Grupy Nowy Szpital - ale na swoich warunkach. Przedstawiciele GNS przyznają, że są skłonni przekazać szpital w ręce starostwa. Trzeba jednak pamiętać, że placówka jest zadłużona. Obie strony nie mogą dojść do porozumienia.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.