Kolejny sponsor pomnika sukiennika

Czytaj dalej
Fot. Piotr Wecławski
Czesław Wachnik

Kolejny sponsor pomnika sukiennika

Czesław Wachnik

Wcześniej 25 tys. zł przekazała spółka Seco/Warwick. Teraz 10 tys. zł na budowę figury sukiennika w Świebodzinie dorzuciła firma Sprick-Rowery.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że Seco/Warwick postanowił dofinansować budowę figury sukiennika sumą 25 tys. zł. Szefowie firmy argumentowali swoją decyzję tym, że spółka jest mocno związana ze Świebodzinem, a figura to też jeden z symboli miasta.

- Dlatego postanowiliśmy przyczynić się do budowy tego symbolu - powiedział prezes Seco/Warwick Europe Bartosz Klinowski. W piątek zostaliśmy poinformowani, że kolejnym sponsorem figury została spółka Sprick - Rowery. Jej dyrektor Sebastian Gaik powiedział nam, że firma postanowiła przekazać 10 tys. zł. Na taki gest zgodził się też jej zarząd. - Myślę, że Sprick-Rowery dobrze służy miastu. Jesteśmy tu obecni, czujemy się znakomicie, dlatego podjęliśmy decyzję o pomocy finansowej w budowie figury. Jest ona tym bardziej oczywista, że pomysł jej powstania zgłosił nasz pracownik Jerzy Kuroczycki. A sukiennik, jak sądzę, będzie jednym z symboli miasta - dodał dyrektor Gaik.

Figura ma stanąć w tym roku, obok ratusza. Jej twórcą będzie Zofia Bilińska.

Tak wygląda postać sukiennika w skali 1 do 4.
Piotr Wecławski Tak wygląda postać sukiennika w skali 1 do 4.
Czesław Wachnik

Jestem dziennikarzem Gazety Lubuskiej od 1985 roku, najczęściej w dziale terenowym, ekonomicznym, przez wiele lat prowadziłem dodatek motoryzacyjny ,,Za kierownicą''. Dziś zajmuję się głównie tym co się dzieje w Zielonej Górze oraz powiecie zielonogórskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.